بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی ایرانی

افرادی در جامعه وجود دارند که بخاطر بیماری های ریوی و سایر بیماری های تنفسی برای بهبود شرایط جسمی خود به دستگاه اکسیژن ساز نیاز دارند. برخی از این بیماران شرایط حادتری دارند و باید به طور مداوم از این دستگاه استفاده کنند؛ اما بیمارانی با شرایط بهتر نیز وجود دارند که به میزان کمتری نیاز دارند تا از اکسیژن ساز استفاده کنند.
کد خبر: ۱۳۵۴۶۰۱
امروزه بیماران کرونایی نیز با توجه به شدت مریضی اشان به استفاده از اکسیژن ساز نیاز دارند.
 
 
بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی ایرانی

همه ی این بیماران متقاضی خرید یک دستگاه اکسیژن ساز مرغوب هستند. اما وجود چه ویژگی هایی،بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی را مشخص می کند؟ آیا اکسیژن ساز های ایرانی گزینه خوبی برای خرید یک اکسیژن ساز هستند؟ بهترین دستگاه اکسیژن ساز ایرانی کدام است؟

این سولات ممکن است ذهن افرادی که قرار است این دستگاه را خریداری کنند به خود مشغول کند و البته که سولات مهمی نیز می باشد.
 
۶ ویژگی اکسیژن ساز خوب

یک دستگاه اکسیژن ساز خوب با داشتن 6 ویژگی زیر می تواند برای یک بیمار سال ها کار کند و کاربرد داشته باشد. این 6 قابلیت عبارتند از:

دارای کمپرسور قوی

دارای توان خروجی بالای اکسیژن

توانایی کارکردن به صورت مداوم و 24 ساعته بدون لحظه ای افت خلوص اکسیژن

خدمات سرویس و پس از فروش دلسوزانه

وجود قطعات جانبی آن در داخل کشور در صورت خراب شدن یک قطعه

داشن قیمت مناسب

در صورتی که یک دستگاه اکسیژن ساز یکی از این ویژگی های گفته شده را نداشته باشد؛ یقینا به یکی از دکوری های گوشه ی خانه ی شما تبدیل می شود. پس در زمان خرید آن حتما به داشتن این قابلیت ها دقت کنید.
 
چرا باید دستگاه اکسیژن ساز خانگی ایرانی بخریم؟

ممکن است سوالی دیگر ذهن شما را به خود مشغول کند، که چرا باید دستگاه اکسیژن ساز ایرانی تهیه شود؟ با در نظر گرفتن قابلیت هایی که در بالا به آن اشاره کردیم؛ برای انتخاب یک دستگاه خوب؛ برند های ایرانی اولین گزینه برای خرید محسوب می شوند.

زیرا به دلیل تولید قطعات دستگاه اکسیژن ساز در داخل ایران، دیگر نگرانی برای تامین قطعات جانبی و خدمات پس از فروش در سال های بعدی را نخواهید داشت. علاوه بر این مورد بخاطر تاثیر نگرفتن قیمت این دستگاه توسط نوسانات ارزی؛ شما این امکان را دارید تا با مناسب ترین قیمت اکسیژن ساز پرتابل یا خانگی خوب خریداری کنید.

با بهترین دستگاه اکسیژن ساز ایرانی آشنا شوید:

تولید کنندگان داخلی اکسیژن ساز ایرانی مارک های زیادی را در بازار های تجهیزات پزشکی ایران، عرضه کرده اند. که همه ی آنها مارک های خوبی هستند. این مارک ها عبارتند از:

نفس یار طب برند سوشیا

اکسیژن پلاس

اکسیژن ساز ksa

اکساز

و...
 
شما باید قبل از خرید دستگاه اکساز با پزشک معالج بیمار صحبت کنید که متوجه شوید میزان مورد نیاز استفاده از اکسیژن ساز به چه صورت می باشد. با دانستن این موضوع شما راحت تر می توانید دستگاه اکسیژن ساز خانگی متناسب با بیمار خود را تهیه کنید. زیرا برخی از دستگاه ها نیاز دارند در بین استفاده از آنها مدت زمانی را خاموش باشند تا بتوانند دوباره اکسیژن تولید کنند؛ که این مورد برای افرادی که مدام به صورت 24 ساعته به اکسیژن نیاز دارند؛ مناسب نیست.

برخی دیگر نیز باید از خانه بیرون بروند و به دستگاهی احتیاج دارند که قابل حمل باشند و بتوانند به راحتی با خود به محل کار و یا هر جای دیگر ببرند و در صورت نیاز از آن اکسیژن لازمه را دریافت کنند. این افراد باید دستگاه اکسیژن ساز پرتابل یا قابل حمل را خریداری کنند. بنابراین قبل از خرید دستگاه به این نکات توجه کنید.
 
 
نحوه کار با دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی چگونه است؟
 
بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی ایرانی
 

دستگاه اکسیژن ساز از جمله تجهیزات تنفسی است که همیشه با تقاضای بالای آن در بازار رو به رو هستیم؛ علت اصلی آن هم، نقش مهم این دستگاه در روند بهبود بیماران با مشکلات تنفسی می باشد.متاسفانه امروزه به دلیل شیوع بالای کرونا، با حجم زیادی از افرادی رو به رو هستیم که همچنان با عوارض طولانی مدت این بیماری درگیر بوده و دچار تنگی نفس یا التهاب ریه شده اند.این دستگاه با اکسیژن رسانی مداوم، کمک زیادی به تنفس راحت بیماران می نماید.برای اینکه بتوانید از دستگاه اکسیژن ساز در طولانی مدت استفاده نموده و خیالتان از بابت دوام و عمر بالای آن آسوده باشد، لازم است که ابتدا نحوه کار با آن را بدانید؛ پس با ما همراه باشید.

نکته مهمی که در ابتدا باید مد نظر قرار دهید این است که پس از آنکه دستگاه اکسیژن ساز را تهیه نمودید، مراحل نصب و راه اندازی را قدم به قدم و با دقت بالا انجام دهید. مدت زمان و نوع استفاده هر فرد از این دستگاه، با توجه به شرایط جسمانی و نوع بیماری که دارد متفاوت است.برای اینکه بتوان به خوبی از اکسیژن ساز استفاده نمود، لازم است که تنظیمات آن با توجه به شرایط بیمار و نیاز وی صورت بگیرد. بنابراین برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و استفاده درست از آن با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد نحوه کار اکسیژن ساز بدانید.
 
هنگام حمل دستگاه اکسیژن ساز، دقت کنید که آن را به صورت عمودی جابه جا نمایید. این محصول شامل : یک عدد دستگاه اکسیژن ساز، یک کابل برقی، یک عدد ماسک نبولایزر، لیوان اکسیژن و نازال اکسیژن(یک لوله پلاستیکی برای اکسیژن رسانی از کپسول به بینی) و دفترچه راهنما برای اطلاع از نحوه کار دستگاه می باشد.بر روی دستگاه نیز دکمه هایی مشاهده می کنید که هر کدام عملکرد متفاوتی دارند؛ یک دکمه فیوز بر روی دستگاه وجود دارد که برای مواقعی در نظر گرفته شده که به دلیل قطعی و نوسانات بالای برق، آسیبی به دستگاه وارد نشود. در واقع این دکمه، جریان برق را قطع کرده و به این شکل از دستگاه محافظت می نماید.
 
بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی ایرانی

راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز چگونه است؟

پس از اینکه دستگاه اکسیژن ساز را روشن نمودید، دکمه های up و down را هم زمان با هم فشار دهید تا بر روی صفحه نمایش، خطوطی را مشاهده نمایید. این خطوط میزان خالص بودن را نشان می دهد.به عنوان مثال : در صورت نمایش عدد 10 کنار خطوط، می توانید مطمئن باشید که خلوص اکسیژن رسانی دستگاه، ۱۰۰% می باشد. به عبارتی دیگر هر عدد معادل ۱۰% محاسبه می گردد. دکمه هایی که بر روی دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد، up جهت افزایش و down به منظور کاهش و ok  هم برای تایید تنظیمات در نظر گرفته شده است.

برای شروع کار با دستگاه اکسیژن ساز در داخل لیوان دستگاه، آب مقطر ریخته و آن را در جایگاه مخصوص خودش قرار می دهیم. قدم بعدی، متصل کردن لیوان و نازال به یکدیگر است.حالا آن را بر روی بینی بیمار قرار داده پس از انجام تنظیمات فلومتر (قسمتی از دستگاه که وظیفه تنظیم جریان گاز اکسیژن و مرطوب کردن آن را دارد)، آماده استفاده می گردد. چنانچه پزشک، داروی مخصوصی را برای بیمار در نظرگرفته که باید از طریق نبولایزر یا ریز پاش استفاده نماید، آن را داخل محفظه مخصوص می ریزیم. این محفظه که به وسیله ماسک به بیمار متصل شده، داروی مورد نظر را با قطره های ریز آب، به ریه های وی می رساند.

نکته مهم دیگر در استفاده از دستگاه اکسیژن ساز، این است که در اطراف آن، فضای خالی را در نظر بگیرید تا برای عمل تهویه و مکش دچار اختلال نگردد.طراحی دستگاه به گونه ای بوده که می تواند 24 ساعت مداوم کار کند و دچار مشکل نشود؛ اما برای اینکه کارکرد بهتری داشته باشد و جهت افزایش طول عمر آن، پیشنهاد می کنیم هر چند ساعتی که از آن استفاده نمودید، به مدت یک ربع آن را خاموش نمایید.
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها