«موقعیت مهدی» نماینده افتخارآمیز رسانه ملی

فیلم فاخر «موقعیت مهدی» با نگاهی به بخشی از زندگی و شهادت سردار شهید مهدی باکری، نماینده افتخارآمیز رسانه ملی در چهلمین جشنواره فیلم فجر بود.
کد خبر: ۱۳۵۴۳۲۲

دریافت شایسته سیمرغ بهترین فیلم و نیز چهار سیمرغ دیگر در بخش‌های بهترین کارگردان فیلم اول، بهترین صدابرداری، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین موسیقی متن، همراه با استقبال خیره‌کننده منتقدان و مخاطبان جشنواره فجر امسال از این فیلم فاخر نشان داد سینمای دفاع مقدس، ظرفیتی پایان‌ناپذیر برای خلق آثار هنری است و پرداخت حرفه‌ای و هوشمندانه به موضوعات و اسوه‌های انقلاب، موجب برانگیختن شوق و نگاه علاقه‌مندان حقیقی سینما می‌شود.

همچنان‌که امروز موقعیت مهدی به برگی زرین و سرافراز در تاریخ هنر ایران زمین تبدیل شده است. هادی حجازی‌فر و عوامل تولید موقعیت مهدی به نیکی نشان دادند برترین‌ها در عرصه هنر، نه با هیاهو و جلوه‌گری، بلکه در کنار و سکوت به ثمر می‌رسند و جایگاه خود را می‌یابند.

هر چند این گروه با موانع و دشواری‌هایی هم در راه تولید مواجه شدند اما حمایت‌های صداوسیما از آنها استمرار داشت.

سرداران و شهدای دوران دفاع‌مقدس، الگوهای بی‌بدیل صدق و اخلاص هستند و به تصویر درآوردن آنها نیازمند کوششی صادقانه و خالصانه است.

اتفاق مهمی که برای فیلم موقعیت مهدی هم به وقوع پیوسته و حاصل زحمات گروه سازنده این اثر، تبدیل به اثری شاعرانه و نافذ شده است که چشمان بینندگانش را تر و قلب آنها را طربناک می‌کند.

این فیلم اگرچه بر زندگی و مجاهدت‌های شهید مهدی باکری و اطرافیان وی از جمله شهید حمید باکری متمرکز است و به بخشی از تاریخچه جنگ تحمیلی مثل عملیات‌های بدر و خیبر می‌پردازد، اما می‌تواند الهام‌بخش جامعه امروز و به‌ویژه مسوولان و مدیران اجرایی برای حل کردن مسائل و پشت سر گذاشتن بحران‌ها باشد.

فیلمی که پیچیده‌ترین موقعیت‌های جنگی و همچنین زیباترین لحظات زندگی شهیدان مهدی و حمید باکری را با روایتی ساده و روان به تصویر درآورده و فرصتی فراهم می‌کند تا مخاطب، دقایقی با این شهیدان خلوت و همراه آنان به نیایش برود.

این نوید را به همه مردم عزیزمان و به‌ویژه آنها که پای تماشای این فیلم، دلباخته مهدی و حمید باکری شدند، می‌دهیم که در آینده نزدیک، مینی‌سریال «عاشورا» با روایت شجاعت و حماسه‌آفرینی لشکر ۳۱عاشورا در سیما تماشایی خواهد شد.

یکی از برنامه‌های سیما تولید مینی‌سریال‌هایی همراه با یک نسخه سینمایی است. رفتن سراغ بخش‌هایی از زندگی شهید باکری، اولین تجربه معاونت سیما در این راه است که خوشبختانه موفقیت‌آمیز بود.

دو مینی‌سریال دیگر با عنوان‌های «عملیات مهندسی» درباره سازمان منافقین و «گریز» با موضوع عزل و فرار بنی‌صدر نیز در نوبت تولید قرار دارند.

همچنین در آینده نزدیک سریال‌هایی درباره سرداران شهید محمد بروجردی، حسن باقری و صیاد شیرازی به مرحله تولید خواهند رسید.

در پایان باز هم به هادی حجازی‌فر، حبیب‌ا... والی‌نژاد و همکارانش در تولید فیلم موقعیت مهدی به خاطر بازنمایی هنرمندانه زندگی یکی از ستارگان درخشان کهکشان انقلاب و همچنین موفقیت‌هایشان در جشنواره فیلم فجر تبریک گفته و به همکارانم در مرکز سیمافیلم خدا قوت می‌گویم.

دکتر حمید شاه آبادی - معاون سیما / روزنامه جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها