کدام افراد امیکرونی باید به پزشک مراجعه کنند؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان بیماران بستری در مراکز درمانی 8 برابر بیشتر شده است،گفت: اگر فردی 3 دُز را تزریق کرده باشد 70 درصد امکان عدم ابتلا را دارد.
کد خبر: ۱۳۵۴۱۸۷

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگو با  فارس در پاسخ به این پرسش که «چه افراد مبتلا به اُمیکرون باید به پزشک مراجعه کنند؟»، بیان داشت:‌ افرادی که دارای بیماری زمینه‌ ای و نقص سیستم ایمنی نیستند؛ همچنین افرادی که نه خیلی مُسن بوده و نه خیلی جوان و کودک هستند می‌توانند در صورت ابتلا به کرونا در خانه درمان را پیگیری کنند.

وی ادامه داد:‌اگر فردی دچار تنگی نفس شد یا کودکان مبتلا به امیکرون باید به پزشک مراجعه کند.

استاد بیماری‌های عفونی یادآور شد:‌میزان بیماران بستری در مراکز درمانی 8 برابر بیشتر شده؛ضمن اینکه تعداد بیماران سرپایی نیز بسیار بالا رفته است.

مردانی با بیان اینکه بیش از 20 میلیون نفر دوز سوم را تزریق نکرده‌اند، گفت:‌مردم حتما دوز سوم را تزریق کنند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا افزود: اگر فردی اصلا واکسن نزده باشد قریب به یقین به کرونا مبتلا می‌شود، اگر فردی یک دوز را تزریق کرده باشد احتمال 20 درصد مبتلا نخواهد شد.

وی اضافه کرد:‌اگر فردی 2 دوز واکسن را تزریق کرده باشد 30 تا 40 درصد امکان ابتلا دارد و فردی که 3 دوز را تزریق کرده باشد 70 درصد امکان عدم ابتلا را دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها