علت میز طویل پوتین برای ماکرون مشخص شد

گزارش شده که رئیس جمهوری فرانسه پیش از دیدار با پوتین از دادن تست کرونا امتناع کرده و معاون‌هایش گفته‌اند که وی نگران بوده نکند مسکو بخواهد با این تست، دی.ان.ای او را داشته باشد.
کد خبر: ۱۳۵۴۱۰۹

به گزارش جام جم آنلاین، افراد مطلع گفتند به امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفته شد پیش از دیدار با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود دو گزینه دارد که یکی انجام تست PCR و دیگری رعایت فاصله گذاری بیشتر اجتماعی است.

در نتیجه این پیشنهادها، مکرون از دادن تست کرونا امتناع کرد و باعث شد تا او یک طرف میز طویل بنشیند و پوتین هم در طرف دیگر که همین امر، دستمایه تمسخر فرانسوی‌ ها در رسانه‌ های اجتماعی شده بود.

یکی از منابع آگاه به رویترز گفت:‌ ما به خوبی می‌دانستیم که اگر تست کرونا داده نشود، هیچ دست دادنی در کار نیست و آن میز طویل انتظار مکرون را می‌کشد. اما نمی‌توانستیم قبول کنیم که آنها دی.ان.ای رئیس جمهوری ما را داشته باشند.

یکی دیگر از منابع نیز تایید کرد که مکرون پیش از آنکه فرانسه را ترک کند، در این کشور تست PCR داده بود و دکترش در زمان ورود به روسیه از او تست آنتی ژن گرفت.

یکی دیگر از منابع آگاه نیز اعلام کرد: روس‌ها به ما گفتند که پوتین را در یک حباب سلامتی بسیار جدی و شدید قرار داده‌اند.

این درحالیست که برخلاف دیدار میان روسای جمهوری روسیه و فرانسه، پوتین با جومارت قاسم توکایف، رئیس جمهوری قزاقستان و نیز رئیس جمهوری آرژانتین به گرمی دیدار داشت و حتی‌ دست آنها را گرفت.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها