رئیس سازمان سنجش آموزش اعلام کرد:

جزئیات تغییر دفترچه‌های کنکور 1401

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:

امکان مجدد ثبت نام برای جاماندگان کنکور

امکان ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ دانشگاه ها برای جاماندگان این آزمون در اسفند ماه جاری فراهم شد.
کد خبر: ۱۳۵۴۰۲۰

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ مهلت ثبت نام متقاضیان‌ آزمون‌ سراسری سال ۱۴۰۱ در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۱۰ تا ۲۰ بهمن) موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانستند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند، مهلت مجدد برای ثبت‌نام‌ از روز یکشنبه مورخ اول تا روز چهارشنبه مورخ چهارم اسفند ماه جاری در نظر گرفته شده که متقاضیان می‌توانند منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در این خصوص اقدام نمایند.

همچنین متقاضیانی که قبلاً در این آزمون سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام نموده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

اصلاح شرایط و ضوابط سهمیه بهیاران در کنکور ۱۴۰۱

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته‌شدگان رشته‌محل‌های بهیاری که شروع تحصیل آن‌ها در مرحله انتخاب رشته، نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ اعلام می‌شود باید تا شهریور ۱۴۰۱ دارای حداقل سه سال سابقه خدمت به عنوان «بهیار»، و پذیرفته‌شدگان رشته‌محل‌هایی که شروع تحصیل آن‌ها در مرحله انتخاب رشته، نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ اعلام می‌شود باید تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ دارای حداقل سه سال سابقه خدمت به عنوان «بهیار» باشند.

اختصاص ظرفیت پذیرش به میزان حداکثر۵ درصد از ظرفیت پذیرشهر یک از رشته‌محل‌های رشته کارشناسی پیوسته پرستاری واقع در استان محل خدمت(اشتغال) متقاضی در تمامی دوره‌ها(روزانه، شهریه‌پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی، ...) به جز رشته‌محل‌های مخصوص «مناطق محروم» و «مناطق درگیر بلایای طبیعی» و دارای تعهد خدمت خواهد بود.

متقاضیان حق انتخاب رشته‌محل‌های مجاز استان‌های دیگر(غیر از استان محل خدمت و اشتغال خود) را ندارند و در صورت رعایت نکردن این ضابطه و قبولی با سهمیه «بهیاری» در رشته‌محل‌های استان‌های دیگر، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.

حدنصاب نمره لازم برای پذیرش متقاضیان حائز شرایط در سهمیه بهیاری هر یک از کد رشته‌محل‌های پرستاری، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن کدرشته‌محل است. متقاضیان بهیار حائز شرایط داری حدنصاب نمره، با توجه به ظرفیت مربوطه با یکدیگر رقابت می کنند.

پذیرفته‌شدگان فوق مجاز به انتقال و جابجایی نیستند.

میزان تعهد خدمت استفاده‌کنندگان از این سهمیه دو برابر طول مدت تحصیل و مطابق مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

برنامه آموزشی مطابق برنامه آموزشی مقطع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی است و درس‌هایی که دانشجو در دوره بهیاری گذرانده است در مقطع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری، تطبیق واحد داده نمی شود و دانشجو ملزم به گذراندن تمامی دروس مقطع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری است.

طول دوره تحصیل و نظام آموزشی مطابق آیین‌نامه آموزشی مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها