به گفته یکی از مقامات ارشد آلمانی اگر تلگرام همچنان درخواستهای قانونی برای کنترل محتوای افراط گرایانه را نادیده بگیرد، دولت این کشور باید دستور حذف آن از فروشگاه های اپل و گوگل را بدهد.
کد خبر: ۱۳۵۲۹۸۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، تلگرام برای دامن زدن به نظریه‌های توطئه ضد واکسیناسیون و انتشار اخبار جعلی و تظاهرات‌هایی که به خشونت کشیده شده، در آلمان با انتقادات روبرو است.

این پیام رسان اعلام کرده از دستور سانسور دولت پیروی نمی‌کند و از سوی دیگر میان فعالان و تظاهرکنندگان بسیار پرطرفدار شده است. این درحالی است که پلتفرم‌هایی مانند فیس بوک نسبت به فشار دولت برای مقابله با انتشار اخبار جعلی، تهدید‌ها یا نظریه‌های توطئه پاسخگو بوده اند.

ماه گذشته گروهی از معترضان اطراف خانه یکی از وزرای ایالت ساکسونی جمع شدند که این اقدام به طور گسترده به عنوان تهدید ضمنی خشونت علیه وی تلقی شد.

بوریس پیستوریوس از وزرای ایالت ساکسونی سفلی در این باره به نشریه اشپیگل می‌گوید: آنچه در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی اتفاق می‌افتد خلاف قوانین فروشگاه‌های اپ گوگل و اپل است. ما باید با آن‌ها حرف بزنیم و متقاعدشان کنیم تا اپ تلگرام را ارائه نکنند.

آلمان یکی از سختگیرانه‌ترین قوانین همخوانی را برای شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان دارد و آن‌ها را ملزم می‌کند نسبت به گزارش هرگونه محتوای افراط گرایانه به سرعت پاسخگو باشند.

اما تلگرام که در سن پترزبورگ تاسیس شده و اکنون در دبی فعالیت می‌کند، تاکنون نسبت به درخواست‌های وزارت دادگستری آلمان برای ردیابی ناشران محتوای افراطی پاسخی نداده است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها