jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۵۴۱   ۲۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۸:۱۱

تصاویر جدید هَرب یوزپلنگ مادر و توله هایش در پارک ملی توران ثبت شد.

به گزارش جام جم آنلاین، یک قلاده یوزپلنگ ماده با نام «هرب» که از یوزهای شناخته شده پارک ملی توران است، برای اولین بار در سال جاری به همراه 2 توله خود رویت شد.

با ثبت این تصویر جدید تعداد توله های پارک ملی توران در سال 1400 به عدد 4 رسید، در طول این مدت کارشناسان و محیط بانان از نبود هَرب بسیار نگران بودند چرا که توله های این یوزپلنگ ماده از سال گذشته پس از بالغ شدن از مادر خود جدا شده بودند و با ثبت این عکس جدید از نگرانی دوستداران طبیعت کاسته شد.

نام منطقه ای که این یوزپلنگ ماده در آن زندگی می کنند هَرب است و علت نام گذاری این یوزپلنگ مادر به این نام منطقه ی زیست آن است

همچنین در تصاویری جدید در آنسوی پارک ملی توران خانواده یک قلاده یوزپلنگ و توله هایش با نام تلخاب رویت شده و به ثبت دوربین های تله ای رسیده است.

یوزپلنگ مادر و توله هایش در پارک ملی توران (+عکس)

یوزپلنگ مادر و توله هایش در پارک ملی توران (+عکس)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها