jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۵۶۲   ۲۴ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۲:۳۰

متخلفین از کار برکنار می‌شوند

اجباری شدن گواهی سبز کرونا در ایتالیا

بر اساس قانون جدید ایتالیا، افرادی که «گواهی سبز کووید 19» را دریافت نکنند، بدون پرداخت حقوق از کار برکنار خواهند شد.این گواهی نشان دهنده واکسیناسیون، تست منفی کرونا و یا گواهی نقاهت بعد از ابتلا به کرونا می‌باشد.

به گزارش جام جم آنلاین، ایتالیا قانون جدیدی را برای مبارزه با همه‌گیری تصویب کرده‌است که بر طبق آن همه کارکنان بخش خصوصی و دولتی بایستی گواهی سلامتی تایید شده دولت را تهیه کنند. این گواهی نشان دهنده واکسیناسیون، تست منفی کرونا و یا گواهی نقاهت بعد از ابتلا به کووید ۱۹ می‌باشد.

بر اساس قانون جدید کشور ایتالیا، افرادی که این «گواهی سبز» را دریافت نکنند، بدون پرداخت حقوق از کار برکنار خواهند شد. کارفرمایان موظف هستند از گواهی کارکنان خود اطمینان حاصل کنند. همچنین نرم افزار موبایلی بدین منظور طراحی شده است که کارکنان در صورت دور زدن این قانون، مجبور به پرداخت جریمه خواهند شد.

مقامات دولتی می‌گویند این شیوه تا کنون بسیار موفق بوده است و از ماه پیش که دولت این قانون را اعلام کرده است بیشتر از ۵۰۰،۰۰۰ نفر از کسانی که پیش از این در برابر واکسن مقاومت می‌کردند(تعدادی بیشتر از آنچه انتظار می رفت)، واکسیناسیون خود را انجام داده‌اند.

ماریو رنا سخنگوی ارتش دولت ایتالیا و مسئول طرح واکسیناسیون این کشور می‌گوید:«آمار مرگ و میر در حال حاضر به صورت میانگین ۵۰ نفر در روز است و ما امیدواریم این میزان به عدد صفر برسد.»

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها