jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۲۴۵   ۲۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۳

وزارت دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) از آغاز رزمایش های مشترک این کشور و چین با عنوان «تعامل دریایی - ۲۰۲۱» در دریای ژاپن خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، در پیام سرویس مطبوعاتی نیرو‌های پدافند هوایی ناوگان اقیانوس آرام از توابع وزارت دفاع روسیه آمده است: رزمایش مشترک دریایی روسیه و چین در دریای ژاپن با عنوان «تعامل دریایی ۲۰۲۱» از امروز ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) آغاز و تا ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) ادامه خواهد یافت.

نیروی دریایی روسیه و چین در این رزمایش مجهزترین کشتی‌های جنگی، زیردریایی ها؛ مین روب ها، قایق‌های موشکی و یدک کش نجات را بکار گرفته اند.

در طول رزمایش، نیرو‌های کشتی‌های روسیه و چین مانور تاکتیکی مشترک، پشتیبانی ضد مین، انجام آتش توپخانه به اهداف دریایی و جستجو و مسدود کردن زیردریایی فرضی دشمن در منطقه تعیین شده را انجام خواهند داد.

رزمایش‌های مشترک روسیه و چین ابتدا در آگوست ۲۰۰۵ انجام شد و از سال ۲۰۱۲، تمرینات دریایی سالانه «تعامل دریایی» با هدف تقویت آمادگی رزمی روسیه و چین برای مقابله مشترک با تهدید‌ها در حال انجام است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها