jamejamonline
لرستان عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۵۴۶   ۱۸ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۹

رییس شورای فرهنگ عمومی استان لرستان گفت: اسناد بالا دستی ما که بر اساس کتاب و سنت تدوین شده باید در کنار طراحی درست به خوبی نیز اجرا شود تا شاهد ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم نباشیم.

توسعه متوازن کشور نیازمند شکل گیری جریان فرهنگی دینی تاثیرگذار به گزارش جام جم آنلاین لرستان: حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی افزود: اسناد بالا دستی ما که بر اساس کتاب و سنت تدوین شده باید در کنار طراحی درست به خوبی نیز اجرا شود تا شاهد ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم نباشیم.
 
وی تصریح کرد:  شورای عالی انقلاب فرهنگی باید با یک طراحی درست زمینه اجرای موفق این اسناد را فراهم آورد و نقشه مهندسی فرهنگی کشور یکی از مهمترینِ این اسناد است.توسعه متوازن کشور نیازمند شکل گیری جریان فرهنگی دینی تاثیرگذار است.
 
امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: اقتصاد بدون فرهنگ، ره به جایی نمی برد ، در نظام ما که یک نظام فرهنگی و دینی است، بحث تعلیم و تربیت دینی که برخواسته از کتاب و ست است جایگاه مهمی داشته و باید هم در سطح حاکمان و هم در سطح مردم تبیین شود، در غیر این صورت فاصله میان مدیران و مردم همواره افزایش یافته و دشمن از این فرصت برای ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین استفاده می کند.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی لرستان اظهار کرد: ما در حال حاضر نیازمند شکل گیری یک جریان فرهنگی دینی تاثیرگذار هستیم که از پیامبر اکرم ( ص ) به ائمه معصومین (ع )، صالحان و سپس به روحانیت دینی رسیده، این جریان در زمان رژیم های پادشاهی معاصر بارها مورد هجمه قرار گرفت، اما در همان فشار و خفقان به درستی راه خود را پیموده تا از سال 1342  تغییر ماهیت داده که اینبار در قامت مهاجم در برابر رژیم حاکم و استکبار جهانی قد علم کرده و زمینه های شکل گیری انقلاب اسلامی را فراهم آورد.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تاکید کرد: ما مصمم هستیم که این جریان فرهنگی دینی تاثیرگذار را در قالب شورای فرهنگ عمومی محقق سازیم و از ظرفیت هیات های اندیشه ورز و  مجمع مشورتی جوانان در این زمینه استفاده خواهیم کرد تا به توسعه متوازن در استان کمک کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس لرستان - یادداشت

بیشتر
نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

نقش راه‌آهن در توسعه گردشگری

حمل‌ونقل بخش مهمی از فعالیت‌ها در بخش گردشگری است که علاوه بر جابه‌جایی گردشگران از مبدأ به مقصد، خود نیز می‌تواند یک جاذبه گردشگری باشد. راه آهن یکی از اقتصادی‌ترین وسایل حمل و نقل محسوب می‌شود.

نیازمندی ها