jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۳۴۱۳۴۴   ۱۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۸

با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب و جمعی از مسئولان نظام؛

دکتر جبلی در مراسم معارفه: نباید منفعل باشیم

مراسم معارفه دکتر پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، رئیس مجلس، مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از مدیران و کارکنان رسانه ملی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم همچنین از زحمات بیش از ۵ ساله دکتر علی عسکری رئیس سابق رسانه ملی قدردانی شد.
 
تعداد بازدید : 70

در این مراسم که دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری حضور دارند، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) حکم ریاست دکتر پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی را قرائت کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هفتم مهر ۱۴۰۰، با صدور حکمی دکتر پیمان جبلی را به ریاست سازمان صدا و سیما منصوب کردند.
 
برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیما

تحول آفرینی؛ رویکرد جدید رسانه ملی

معاون صدای رسانه ملی معاون صدای رسانه ملی در آغاز مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان، تصریح کرد: توجه به تحول آفرینی در صنایع خلاق بر مبنای مدیریت صحیح با استفاده از ظرفیت منابع انسانی موجود در رسانه ملی، از جمله کارکرد‌های مهم سازمان صداوسیما در دوره تصدی ریاست جدید این رسانه است.
آقای علی بخشی زاده گفت: این جلسه به پاس زحمات شبانه روزی دکتر علی عسکری و همچنین معارفه رئیس جدید رسانه ملی تشکیل شده است.

برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیماوی با تأکید بر این نکته که در ۵ سالی که همکاری نزدیکی با دکتر علی عسکری داشته، او را مؤمن به کار یافته است، افزود: ایشان در اجرای اوامر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) همواره مصمم یافتم؛ امروز روز مهمی برای رسانه ملی است، روزی است که از یک خدمتگزار دلسوز رسانه ملی تکریم می‌شود و فصل جدیدی برای رسانه ملی رقم می‌خورد.
 
برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیما

وی خاطرنشان کرد: امروز خدمتگزار دیگری مسئولیت بزرگی را به عهده می‌گیرد، رهبر معظم انقلاب در حکم دکتر پیمان جبلی، ریاست جدید رسانه ملی با به کار بردن تعاریف زیبا از دکتر علی عسکری تقدیر کردند و ایشان را مورد تکریم قرار دادند.

بخشی زاده تأکید کرد: در این حکم، رهبری از صفات کوشش خستگی ناپذیر، دلسوزانه، مدیری مؤمن با اخلاص برای دکتر علی عسکری استفاده فرمودند و یک صفت را دو بار در ابتدا و انتها به کار بردن و آن صفت خستگی ناپذیر بودن ایشان بود.

معاون صدای رسانه ملی در بخش دیگری از سخنان خود به عبارات بیان شده در حکم رهبر معظم انقلاب خطاب به دکتر جبلی اشاره کرد و گفت: در این حکم برای ایشان تعاریف صلاحیت، دارای تجربه طولانی در مدیریت‌ها و سمت‌های سازمانی در رسانه ملی با آگاهی از وظایف ایشان در رسانه ملی را مورد تفقد قرار دادند.

وی ابراز امیدواری کرد دکتر جبلی با توجه به سابقه طولانی در رسانه ملی و فعالیت در دو معاونت مهم خبر و برون مرزی و شناخت سازمانی ایشان با سیاستگزاری درست، منشا خدمات بزرگی باشد.

بخشی زاده همچنین در ادامه به سابقه درخشان رسانه ملی در تاریخ انقلاب و کشور اشاره کرد و گفت: رسانه ملی توانسته است در بحران‌های مهم کشور در هدایت افکار عمومی نقشی بی بدیل و اثرگذار داشته باشد؛ این گذشته تابناک برای ساخت آینده والاتر سرمایه‌ای گرانبها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حرکت رسانه ملی در جهت گام دوم انقلاب با حفظ ظرفیت‌های موجود در مدیریت‌های کلان رسانه ملی تأکید کرد و افزود: رسانه ملی در عرصه بین المللی می‌بایست به رسانه پیشرو دینی و ارزشی تبدیل شود.

معاون صدا همچنین در ادامه به دو جنبه کارکردی رسانه ملی اشاره کرد و گفت: یک جنبه ملی و جنبه دیگر وظایف بین المللی آن است که بازوی رسانه‌ای مقاومت حق و باطل است و باید صدای مظلومان جهان باشد و برای جهان روشنگری کند که این وظیفه بر دوش تک تک ما و همکاران رسانه‌ای ام است.

وی افزود: رسانه ملی می‌بایست در داخل کشور روحیه نشاط و سطح آگاهی را ارتقاء دهد و از همه ظرفیت‌های رسانه ملی، دستگاه‌های قضایی و تقنینی کشور بهره ببرد.

معاون صدای رسانه ملی با تأکید بر اینکه می‌بایست کار‌های اثربخشی که در حوزه دولتی کشور انجام شده است، در رسانه ملی با شفافیت به تصویر کشیده شود، گفت: توجه به تحول آفرینی در صنایع خلاق بر مبنای مدیریت صحیح با استفاده از ظرفیت منابع انسانی موجود در رسانه ملی از جمله کارکرد‌های مهم رسانه ملی در دوره تصدی دکتر جبلی است.

معاون صدای رسانه ملی در پایان از زحمات شبانه روزی دکتر علی عسکری و همه مدیران همراه و همکار ایشان قدردانی کرد و آرزوی صحت و سلامتی برای ریاست جدید سازمان داشت.
 
برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیما
 
در یک نبرد همه جانبه صدا و سیما را حفظ کردیم

رییس سابق رسانه ملی با اشاره به نبرد همه جانبه صدا وسیما مقابل هجمه رسانه‌های معاند، گفت: زمانی که مسئولیت صدا و سیما را بر عهده گرفتم برخی مسئولان اعتقاد داشتند که کار صدا و سیما تمام شده است، اما با تلاش همکاران نگذاشتیم این اتفاق بیافتد.

دکتر علی عسکری در این مراسم گفت: از محضر مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که بیانات و تعابیر ایشان سرمایه این دنیا و ذخیره آخرت برای بنده است.

برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیماوی گفت: وقتی من وارد سازمان شدم زمانه ویژه و سازمان در معرض سختی‌های خاصی بود. سازمان و کشورمان از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و دیگر رسانه‌ها در معرض بزرگ‌ترین جنگ رسانه‌ای قرار گرفته بود.

رئیس سابق رسانه ملی ادامه داد: در درون هم با نامهربانی‌های دولت شرایط ویژه‌ای برای سازمان ایجاد شده بود. در آن شرایط بنده در خدمت دوستان در سازمان آمدم.

علی عسکری گفت: باید برای تغییر شرایط چابک و سریع اقدام می‌کردیم، اولین اقدام ما این بود که باید مرجعیت رسانه از طریق برنامه‌های شاخص حفظ شود. ما به قله‌ها کار داشتیم و باید غنی سازی اندیشه‌ای اتفاق می‌افتاد.

رئیس سابق صدا و سیما افزود: بحث مهندسی شبکه‌ها را سامان دادیم. دشمن بر این باور بود که صدا و سیما زمین خواهد خورد، در سال اولی که من آمدم ۱۰۰ شبکه ماهواره‌ای ایجاد شد و می‌خواستند سهم خود از افکار عمومی را بگیرند از سوی دیگر دولت پهنای باند را بدون برنامه افزایش داد.

علی عسکری ادامه داد این شرایط رسانه‌ای و فشار‌های رسانه‌ای در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. تنها نیروی قوی که باید مقابل تهاجم‌های رسانه‌ای می‌ایستاد رسانه ملی بود. یک کناب۶۰۰ صفحه‌ای و ۲۰ کتاب دیگر هم راجع به آنچه انجام شد، تهیه شده است.

رئیس سابق صدا و سیما گفت: سریال سازی مهم‌ترین گونه رسانه‌ای جهان است زمانی که آمدم مجموعه سازی ما رو به رکود بود و در شبکه‌های ماهواره‌ای گفته بودند ما ۱۰۰ سریال با عوامل ایرانی می‌سازیم. تبلیغات و بازرگانی به شبکه‌های ماهواره‌ای رفته بود، ما در این باره مقابله کردیم و موفق شدیم.

تبدیل رسانه ملی به رسانه‌ای توسعه محور و پیشرفت مدار

رییس سابق رسانه ملی گفت: رسانه ملی در این دوران به رسانه‌ای توسعه محور و پیشرفت مدار تبدیل شد.
آقای علی عسکری ادامه داد: به جریان افتادن مجموعه‌های موسی و سلمان از اتفاقات بسیار خوب بود که امیدوارم ادامه پیدا کند. در این دوران ۱۷۲ مجموعه تلویزیونی تولید و پخش شده است که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی گفت: تبدیل رسانه ملی به رسانه توسعه محور و پیشرفت مدار از دیگر اتفاقات مهم این دوران بود. در زمانی که دشمن جریان تولید را هدف قرار داده بود، در شرایط جنگ نرم رسانه‌ای امید و نشاط و... را رسانه ملی در جامعه تزریق کرد و در زمینه دانش بنیان‌ها اتفاقات خوبی افتاد.

رئیس سابق رسانه ملی گفت: حل معضلات نیرو‌های انسانی از دیگر اقدامات ما بود، در دوره‌ای در ۲۰ سال گذشته ۱۴ و ۱۵ هزار نفر به سازمان وارد شدند که تلاش شد وضعیت آن‌ها ساماندهی شود، در زمینه مسکن تمام افرادی که فرمشان سبز بود مسکن شان کلنگ خورده است.

دکتر علی عسکری افزود: جوان گرایی کار بزرگی بود که شروع کردیم و از تمام مدیران سازمان خواستیم جوانان مومن، انقلابی و خوش ذوق معرفی کنند.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: ما گفتیم نه کسی را جذب و نه اخراج می‌کنیم، اما نخبگان جذب خواهند شد و کار عظیمی اتفاق افتاد این‌ها نهال‌های هستند که در آینده کار‌های جهانی رقم خواهند زد.
آقای علی عسکری افزود: ۷دهم درصد بودجه دولت را برای سازمان گرفتیم و می‌خواستیم با تعامل بیشتر با مجلس انقلابی این میزان به ۱ درصد برسد.

رئیس سابق رسانه ملی گفت: رهبر انقلاب گفتند در زمینه فضای مجازی فعالیت کنید و ما کار جانانه کردیم که تاسیس و فعالیت ساترا یکی از این دستاورد‌ها بود.

دکتر علی عسکری افزود: در رسانه ملی نهضت تولید محتوا اتفاق افتاده و یکی از نمونه‌های آن توفیق در انتخابات بود، تلویزیون تعاملی که قله آن تلویزیون با ۱۶میلیون ثبت نام از دیگر اقدامات است.

وی ادامه داد: امروز تمام عمل کنندگان اقتصادی پشت صف هستند که قرار داد‌های میلیاردی ببندند که صدا و سیما آن‌ها را تبلیغ کند.

رغبت ۸۰درصدی مردم به صدا و سیما

رییس سابق رسانه ملی در ادامه سخنانش از افزایش مخاطبان صدا و سیما به ۸۰ درصد خبر داد و گفت: در این زمان مرجعیت رسانه و خبر احیا شد و امروز احوال رسانه خوب و به پایداری رسیده است و ما شاکر خدا هستیم.

علی عسکری افزود: ما از اشتباه مبرا نیستیم و از همه بابت آن عذر خواهی می‌کنم و جا دارد از همه عزیزانی که در این چند سال یاری کردند تشکر کنم.

رئیس سابق صدا و سیما ادامه داد: نیرو‌های سازمان در همه شرایط کوشا هستند و افتخار می‌کنم. همکاران سازمان در سختی معیشت و زندگی هستند، اما وقتی پای کار به میان می‌آید، همیشه در میدان هستند.
وی گفت: من برای اینکه شرایط زندگی شما بهتر شود تمام تلاش خود را کردم و کوتاهی نکردم. من یک معلم کوچک دانشگاه هستم و در کنار شما خواهم بود. برای آقای جبلی نیز آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتواند همه آنچه رهبر انقلاب خواستند محقق کند.

دکتر علی عسکری ادامه داد: به آقای جبلی توصیه می‌کنم در شورای سیاست گذاری ماه‌ها درباره طرح تحول صحبت کردیم و درباره قانون سازمان صدا و سیما هم اقدامات خوبی انجام شده است و تلاش شود که در آینده با قانونی جامع‌تر بتواند کار خود را جلو ببرد.
 
نوای زیبای زیارت علی بن موسی الرضا (ع) در آیین معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیما
 
تعداد بازدید : 25
 
 
رسانه ملی باید مرز گستر و بین المللی باشد

رییس رسانه ملی گفت: هیچ زمانی مثل امروز قهرمان و فرصت گفتگو نداشتیم و رسانه ملی باید مرز گستر و بین المللی باشد.
دکتر جبلی گفت: ما امروز برای اینکه در تراز جغرافیای پیروز مقاومت باشیم برای حضور از پیچ تاریخی نیاز به آرش‌هایی داریم که جان خود را بگذارند نه اینکه اسب که نه یابوی تراوای دشمن باشند.

 
برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیما

رئیس رسانه ملی خاطرنشان کرد: رسانه ملی باید مرز گستر و بین المللی باشد و همواره برای جهان حرف داشته است. میهن سر افراز ما در گام دوم مسیر روشنی دارد و فیلسوفان دنیا رویای ایرانی دارند.
دکتر جبلی گفت: امام عظیم و شان انقلاب، پس از فروریختن طاق کسری همان مکتبی که پیامبر گذاشتند را احیا کرد که از آن چمران‌ها بیرون آمدند، هنر ما بازنمایی چشم انداز شیرین است.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: راه دراز در بازنمایی زیبایی‌های جغرافیایی ایران باقی است، چه برسد به شکوه معرفتی، مردم ما امروز در جای جای میهن در حال آفرینش زیبایی‌ها و مهربانی‌ها هستند و ما نباید از این آهنگ عقب بیافتیم و باید این هویت را بیابیم و نمایش دهیم.

دکتر جبلی افزود: اگر هویت تاریخی دینی انقلابی خود را نفی کنیم به هیچ چیز دست نمی‌یابیم. هویت ما مزیت ما است. ما بزرگترین کنش‌گر اجتماعی هستیم و نباید منفعل باشیم.
رئیس رسانه ملی گفت: امروز صدا و سیما با انبوه مطالعات روبرو است که به دنبال میدان می‌گردند، من افتخار می‌کنم از خانواده صدا و سیما هستم.

دکتر جبلی گفت: از رهبر عزیز تشکر می‌کنم که بنده را مفتخر به اعتماد خود کردند و من را که عضوی از خانواده صدا و سیما بودم در این جایگاه گذاشتند.

استفاده رسانه ملی از ظرفیت نخبه‌های جوان و بازنشستگان

رئیس صدا و سیما تاکید کرد: در این دوره از ظرفیت‌های نخبگان فرهنگی جوان و تجربه بازنشستگان استفاده خواهد شد.

دکتر جبلی افزود: سازمان صدا و سیما هم تنظیم گر محتواست و باید سازمان شتابگر باشد و از ظرفیت‌ها استفاده کند.

رئیس رسانه ملی گفت: صدا و سیما قرارگاه همه نیرو‌های فرهنگی است، همکاران پیشکسوتی که جامه بازنشستگی را به تن کردند در بخش نخبگان هستند و در‌های صدا و سیما به روی آن‌ها باز است و از همین امروز سامانه‌ای راه اندازی شده که امکان حضورشان است و از تجربه ان‌ها استفاده خواهد شد.
آقای جبلی گفت رسانه ملی باید هویت محور و عدالت مدار باشد و برنامه‌ای از این شاخصه‌ها تهی نباشد.

رسانه ملی محکوم به تحول/ هیچ معضل مهمی نباید روی زمین بماند

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: رسانه ملی محکوم به تحول است و تحول هم ثبات و هم تغییر نیاز دارد.
آقای جبلی در این مراسم افزود: رسانه ملی باید آینه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد. ما باید رسانه بیان خدمات نظام مقدس اسلامی باشیم، شعار ما این است که هیچ معضل مهمی نباید روی زمین بماند و رسانه باید سنگ صبور جمهور باشد.

رئیس صدا و سیما گفت: رسانه باید خواب را بر قانون شکنان حرام کند. چه بسیار هستند بزرگانی که رسانه ملی باید به آن‌ها بپردازد. چه بسیارند مخاطبان از اقصی نقاط جهان که طالب شنیدن رویای ایرانی هستند.
دکتر جبلی با اشاره به اینکه رسانه ملی باید گوی سبقت را در فضای رسانه‌ای برباید، خاطرنشان کرد: اگر پیام هوشمندانه تولید شود می‌تواند از تمام فضا‌ها استفاده کند و فضای مجازی می‌تواند به کمک ما بیاید.
وی گفت چشم امید من به همکارانی است که ۳۰سال از آن‌ها آموختم همچنان همکارانی که به هر دلیل حضور در این رسانه از آن‌ها دریغ شده است.

با رئیس جدید رسانه ملی بیشتر آشنا شوید

دکتر پیمان جبلی رئیس جدید رسانه ملی، چهره‌ای برخاسته از بدنه کارشناسی سازمان صدا و سیما محسوب می‌شود.

دکتر جبلی در سراسر دهه‌های ۷۰ و ۸۰ در بخش‌های مختلف خبری و تولیدی رسانه ملی به عنوان دبیر، سردبیر و کارشناس و نویسنده حضور فعال داشته است و طراحی و راه اندازی گفتگوی ویژه خبری شبکه دو و نوآوری‌های متعدد در خبر رادیو و تلویزیون بخشی از ابتکارات این چهره آشنا در فضای رسانه‌ای کشور بوده است.

برگزاری مراسم معارفه دکتر جبلی رئیس سازمان صدا و سیمادکتر جبلی ۵۴ ساله در دهه شصت به عنوان یکی از بسیجیان جان برکف در عملیات مختلف دفاع مقدس حضور داشته و بعد از جنگ هشت ساله هم همواره در عرصه‌های فرهنگی و سیاسی کشور فعال بوده است.

تحقیقات و دستاورد‌های علمی دکتر جبلی تنها در اخذ دکتری فرهنگ و ارتباطات در سال ۱۳۸۳ خلاصه نشده است و این عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما با تربیت صد‌ها دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری توانسته تجارب خود را در این زمینه به نسل‌های جوانتر منتقل کند.

رئیس جدید رسانه ملی در سال‌های اخیر در راس دو معاونت برون‌مرزی و سیاسی سازمان صدا و سیما حضور داشته است، ضمن آن که پیشتر در مدیریت‌های میانی رسانه ملی از جمله مدیرکل اخبار داخلی واحد مرکزی خبر و مدیرکل اخبار شبکه العالم کارنامه موفقی از خود به جا گذاشته است.

دکتر جبلی که به دو زبان انگلیسی و عربی تسلط دارد در دوران جنگ ۳۳ روزه لبنان، مدیر دفتر شبکه العالم در بیرون بود.

از مهم‌ترین دستاورد‌های دکتر جبلی در دوران تصدی معاونت برون‌مرزی رسانه ملی، می‌توان به تأسیس خبرگزاری تصویری بین‌المللی «ایران پرس»، افتتاح شبکه جدید «العالم سوریه» و راه‌اندازی دو شبکه رادیووتلویزیونی اینترنتی «هوسا» و «پرس تی وی فرانسوی» اشاره کرد.

دکتر جبلی مدتی هم معاون رسانه‌ای دبیر شورای عالی امنیت ملی و همزمان با تحولات بیداری اسلامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس و معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را عهده دار بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها