jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۵۶۴   ۲۹ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۷:۳۰

رئیس بخش شعائر و موکب‌ها و هیئات حسینی در عراق:

کربلا میزبان بیش از ۱۱ هزار موکب در اربعین است

بخش شعائر و موکب‌ها و هیئات حسینی در عراق و جهان اسلام زیر مجموعه دبیرخانه آستان مقدس امام حسین و حضرت ابوالفضل العباس (علیهما السلام) در بیانیه‌ای تعداد موکب‌هایی اربعین امسال را اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، رئیس بخش شعائر و موکب‌ها و هیئات حسینی در عراق و جهان اسلام زیر مجموعه دبیرخانه آستان مقدس امام حسین و حضرت ابوالفضل العباس (علیهما السلام) در بیانیه‌ای تعداد موکب‌ های اربعین امسال را اعلام کرد.

«ریاض نعمه السلمان» رئیس این بخش اعلام کرد که از ۲۵ محرم الحرام جاری، بخش شعائر، موکب‌ها و هیأت‌های حسینی، کار صدور مجوزهای ویژه به صاحبان موکب‌هایی که قرار است در مراسم اربعین حسینی (ع)، شرکت کنند را آغاز کرده است.

وی افزود: بیش از ۱۱ هزار و ۳۵۶ موکب عزاداری و خدماتی از کلیه استان‌های عراق و بیش از ۵۹ موکب عربی و خارجی ثبت شده‌اند که در مراسم اربعین امسال در کربلای معلی مشارکت خواهند داشت.

السلمان اعلام کرد: موکب‌های خارجی از کشورهای چین، سوئد، ایران، عربستان سعودی، سوریه، لبنان، پاکستان، هند، نیجریه، کنیا و برخی کشورهای دیگر هستند.

وی تاکید کرد که موکب‌ های حسینی به صورت رایگان به سوخت، نفت سفید، گاز و آب شرب برای خدمت به زائران اربعین، مجهز خواهند شد و صاحبان مجوزهای عزاداری، می‌بایست به توصیه‌های مورد تاکید مرجعیت عالی دینی و پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت عراق در خصوص تدابیر پیشگیرانه و فاصله اجتماعی پایبند باشند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها