در حالی که شانه و ریه­‌های شما ممکن است به نظر متصل نباشند، تومور ریه می‌­تواند بر عصب مجاور فشار وارد کند و در نتیجه باعث درد در قسمت شانه شود. درد شانه مرتبط با سرطان ریه در مراحل اولیه ممکن است از فشار تومور روی اعصاب ایجاد گردد.
کد خبر: ۱۳۳۴۴۶۵

به گزارش جام جم آنلاین، به گفته­‌ متخصصان، درد شبانه در یک نقطه خاص از بدن می‌­تواند هشداردهنده‌­ این باشد که شما باید ریه­‌های خود را از نظر سرطان بررسی کنید.

برای مشاهده­‌ این‌که آیا شما هم با چنین مسئله‌­ای روبه‌رو هستید یا خیر، ادامه مطلب را دنبال کنید:

درد شانه در شب می­‌تواند نشانه­‌ سرطان ریه باشد

درد شانه می‌­تواند ناشی از بسیاری از بیماری‌­ها باشد؛ اما کارشناسان هشدار می­‌دهند که اگر شب‌­ها متوجه این درد می‌شوید، می‌تواند با سرطان ریه ارتباط داشته باشد. به گفته مرکز سرطان، اگر درد شانه در هنگام استراحت رخ دهد یا در شب تشدید شود، ممکن است نشان‌دهنده‌­ سرطان ریه باشد.

درد شانه تنها نشانه­‌ اولیه­‌ سرطان ریه نیست. کاهش بدون دلیل وزن، خستگی مفرط، تنگی نفس، تنفس سخت، سرفه‌­ های که رفع نمی‌­شوند، سرفه خونی، تورم غدد لنفاوی و تورم بی‌دلیل اندام فوقانی همگی می‌­توانند از نشانه‌های اولیه سرطان ریه باشند

در حالی که شانه و ریه ­‌های شما ممکن است به نظر متصل نباشند، تومور ریه می‌­تواند بر عصب مجاور فشار وارد کند و در نتیجه باعث درد در قسمت شانه شود. درد شانه مرتبط با سرطان ریه در مراحل اولیه ممکن است از فشار تومور روی اعصاب ایجاد گردد.

این پدیده‌­ای است که به عنوان درد ارجاعی شناخته می­‌شود که از یک نقطه در بدن ایجاد می­‌شود اما در ناحیه دیگری احساس می­‌گردد.

تومور ریه می­‌تواند باعث ایجاد فشار بر عصبی شود که در نزدیکی ریه­‌ها حرکت می‌­کند. در این مورد، مغز، درد را از سمت شانه تعبیر می‌­کند، در حالی که عصب در داخل ریه­‌ها تحریک می­‌شود.

تومور پانکوست می‌­تواند باعث درد شانه شود

مرکز سرطان توضیح می‌­دهد که درد شانه هنگامی که صحبت از تومور پانکوست می‌­شود­، یک علامت مهم است. بر اساس یک مقاله، تومورهای پانکوست تقریبا در همه بیماران باعث درد شانه و بازو می­‌گردد.

در اغلب موارد، افراد مبتلا به این نوع سرطان، معمولا مشکلات تنفسی که در سایر سرطان ­‌های ریه رایج است، ندارند. به گفته­‌ی کارشناسان، علائم دیگر تومور پانکوست شامل ضعف عضلانی، سوزن سوزن شدن، از دست دادن حس، گرگرفتگی صورت و تعریق بیش از حد صورت است.

درد شانه همچنین می‌­تواند به دلیل متاستاز استخوان یا مزوتلیوم پلورال بدخیم باشد

درد شانه همچنین می‌­تواند با متاستاز استخوان یا مزوتلیوم پلورال بدخیم مرتبط باشد. متاستازهای استخوانی شامل سرطانی است که در استخوان­‌ها، در این مورد به استخوان‌­های نزدیک شانه، گسترش یافته است. تقریبا 30 تا 40 درصد از افراد مبتلا به سرطان ریه در طول دوره بیماری خود متاستاز استخوان را تجربه می­‌کنند.

مزوتلیوم پلورال بدخیم سرطانی است که در ریه‌­ها رخ می­‌دهد و اغلب با قرار گرفتن در معرض آزبست همراه است. یک گزارش نشان داد که 14 درصد از اولین علائم مزوتلیوم در بیماران، درد شانه بود.

سرفه، خستگی و تورم غدد لنفاوی از دیگر علائم اولیه سرطان ریه است

درد شانه تنها نشانه اولیه­‌ سرطان ریه نیست. کاهش بدون دلیل وزن، خستگی مفرط، تنگی نفس، تنفس سخت، سرفه‌­های که رفع نمی‌­شوند، سرفه خونی، تورم غدد لنفاوی و تورم بی‌دلیل اندام فوقانی همگی می‌­توانند از نشانه‌های اولیه سرطان ریه باشند. پزشکان توصیه می­‌کنند که هرگونه درد بدون دلیل که ادامه­‌دار است، باید توسط پزشک ارزیابی شود.

منبع: تبیان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها