jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۳۰۱۷۷   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۴

تا پیش از این کمبود قطعات الکترونیکی اصلی‌ترین مشکل بی‌ام‌و برای عرضه خودرو بود، اما حالا یک مشکل جدید جلوی پای این شرکت خودروسازی قرار گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان اعلام کرد: برای نیمه دوم امسال نگران دو چالش جدی در راستای رسیدن به هدف‌گذاری تولید خودرو در این شرکت است.

مقامات بی‌ام‌و می‌گویند: از یک طرف کمبود قطعات الکترونیکی خودرو در جهان می‌تواند برای این شرکت داستان شود و از سوی دیگر افزایش قیمت مواد اولیه هم پتانسیل آن را دارد که میزان تولید این شرکت را کاهش دهد.

از آنجا که بی‌ام‌و روابط بسیار قوی با قطعه‌سازان دارد تا کنون توانسته تأثیر کمبود قطعات الکترونیکی را به حداقل برساند.

یک کارشناس آلمانی می‌گوید: بی‌ام‌و همچنان یکی از شرکت‌های خودروسازی از نظر عملکرد به شمار می‌رود و توانسته نسبت به دیگر خودروسازان بین‌المللی آسیب‌پذیری کمتری را در برابر بحران کمبود قطعات داشته باشد.

دو خودروساز دیگر آلمان شامل فولکس‌واگن و بنز پیش‌تر هشدار داده‌اند که کمبودقطعات الکترونیکی خودرو تولید آن‌ها در نیمه دوم سال جاری را کاهش خواهد داد و حتی بنز گفته ممکن است این مشکل به سال ۲۰۲۲ هم کشیده شود.

به خاطر افزایش دورکاری کارمندان در جهان و نیاز آن‌ها به تجهیزات الکترونیکی با ذکر این نکته که برخی از این تجهیزات در تولید قطعات الکترونیکی خودرو‌ها هم کاربرد دارد جهان با کمبود عرضه این نوع قطعات روبه‌رو بوده و خودروسازان در تأمین آن‌ها با مشکل روبه‌رو هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها