jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۰۸۴   ۱۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۱۹

یک منبع امنیتی عراقی از ورود ۵۰۰ خودروی نظامی آمریکایی به استان الانبار خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق روز سه شنبه فاش کرد که حدود ۵۰۰ خودروی آمریکایی از انواع مختلف به پایگاه هوایی عین الاسد در غرب استان الانبار رسیده اند.

این منبع در بیانیه‌ای به المعلومه گفت که پایگاه هوایی عین الاسد در منطقه البغدادی شهرستان هیت در غرب الانبار، شاهد ورود حدود ۵۰۰ دستگاه هومر، زرهی و انواع خودرو‌های نظامی بوده است. بدون اطلاع از اینکه آیا این خودروها پس از اعلام پایان ماموریت نظامی نیرو‌های آمریکایی در عراق از استان‌های دیگر خارج شده اند یا خیر.

این منبع ناشناس در ادامه افزود که نیرو‌های امنیتی مستقر در بخش غربی استان هیچ اطلاعاتی در مورد دلیل ورود این خودرو‌ها به پایگاه هوایی عین الاسد ندارند.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در دیدار مشترک خود در آمریکا اعلام کردند که نیرو‌های نظامی آمریکایی تا پایان سال ۲۰۲۱ از عراق خارج خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها