jamejamonline
همدان عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۶۳۱   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۴۵

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آمار بستری بیماران کرونایی در استان نسبت به تیر ماه ۵۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش جام جم آنلاین همدان، دکتر ابراهیم‌جلیلی با بیان اینکه آمار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها نسبت به تیر ماه ۵۸ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: در بخش سرپایی نیز شاهد افزایش ۷۸ درصدی بیماران بوده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه روند شناسایی و بستری بیماران کرونایی در استان افزایشی است تصریح کرد: روزانه ۹۰۰ نفر با علائم مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های استان مراجعه می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۶۰ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: در محوطه بیمارستان شهید بهشتی همدان بیمارستان صحرایی برپا شده است‌.

جلیلی افزود: بیمارستان صحرایی شهید بهشتی با ظرفیت ۲۰ تخت برای معاینه، دارو درمانی و رسیدگی به بیماران سرپایی در این محوطه فعال است.

وی با تأکید بر اینکه عملیات واکسیناسیون با سرعت بالایی در سراسر استان در حال انجام است گفت: از مردم تقاضا داریم ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از حضور در هرگونه دورهمی، مراسم عزا و عروسی خودداری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده شاهد افزایش روند بیماری در استان باشیم گفت: همه بیمارستان‌ها در حالت آماده باش هستند.

جلیلی با بیان اینکه ویروس کشنده کرونا در کمین همه گروه‌های سنی و جنسی است، اظهار داشت: حتی افرادی هم‌ که واکسن کرونا را دریافت کردند باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک حساس باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس همدان - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها