jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۳۸۷   ۰۹ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۴۸

وزیر خارجه عراق به رسانه های سعودی گفت: به زودی «برهم صالح» رئیس جمهور عراق راهی تهران می شود.

به گزارش جام جم آنلاین، فواد حسین، وزیر خارجه عراق تصریح کرد: به زودی و در روزهای آینده، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در راس هیاتی عازم تهران می شود تا با طرف ایرانی درباره موضوعات مختلف گفتگو کند.

وی درباره سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به ایران نیز گفت: «هنوز زمانی برای این سفر مشخص نشده است. ایران از نخست وزیر عراق دعوت کرده و پس از تشکیل دولت جدید در ایران، این سفر نیز انجام خواهد شد».

وی افزود: تغییر دولت در ایران، آغاز گفتگوهای جدید درباره روابط ایران با عراق، کشورهای منطقه و آمریکا را می طلبد.

حسین درباره گفتگوهای ایران و عربستان نیز گفت: دور سوم مذاکرات بین دو کشور ایران و عربستان انجام شد و نتیجه آن رضایت بخش بود.

وزیر خارجه عراق ادامه داد: مهم تر اینکه، دو کشور ایران و عربستان، بحث درباره مواضع مرتبط با روابط دوجانبه را آغاز کردند و عراق نقش مهمی در این باره ایفا کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها