jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۱۲۱   ۰۸ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۴۴

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد

کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم است

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد کیفیت هوای پایتخت امروز -جمعه- از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۱ در شرایط قابل قبول و سالم است.

به گزارش جام جم آنلاین از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۷۲ در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۵، ازن با شاخص ۱۰۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۶۰ ثبت شده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۰۷، پاسداران منطقه ۳ با شاخص ۹۸ و پارک قائم در منطقه ۱۸ با شاخص ۹۵ بیشترین آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح مناطق شهر تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه منطقه۱ با شاخص ۳۷، پونک با شاخص ۴۳ و شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۵۱ در این مدت کمترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۰۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم در تهران به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها