jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۵۲۲   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۷:۳۷

دانشمندان هشدار داده اند که انگلیس می تواند خاستگاهی برای تولید ویروس های جدید و جهش یافته کرونا باشد.

به گزارش جام جم آنلاین ، در انگلیس انگار همه چیز به حالت عادی برگشته است. به دنبال واکسینه کردن عمده جمعیت این کشور محدودیت های کرونایی یکی پس از دیگری برداشته شد تا سواحل به شدت شلوغ شود، رستوران ها، سینماها، تئاترها و سایر اماکن عمومی نیز شاهد هجوم ناگهانی جمعیت باشند.

جشن های خیابانی متعددی برگزار شد و تجمعات در برخی نقاط به خصوص در لندن به چند ده هزار نفر رسید.

به موازات این اتفاق شمار مبتلایان روزانه در این کشور بالا رفت و سپس اعلام شد کرونای دلتا در این کشور هر روز تعداد بیشتری را مبتلا می کند.

اکنون دانشمندان انگلیسی بر پایه تحقیقاتی می گویند با توجه به رفع محدودیت ها در انگلیس و سرعت انتقال دلتا در میان جمعیت این اتفاق می تواند منجر به تولید ویروس های جدید و خطرناک دیگری در این کشورشود. انگلیسی ها پیش از این عامل تولید یک جهش یافته خطرناک به نام کنت یا همان آلفا بودند.

تحقیقات نشان می دهد ویروسی همانند دلتا که سرعت انتقال بسیار بالایی دارد در صورت انتقال پشت سر هم حتی سرعت انتقال بیشتری نیز پیدا می کند که این سرعت در تغییر ماهیت ویروس نقش دارد.

دانشمندان هشدار داده بودند که حتی ممکن است تزریق دو دوز واکسن کرونا برای محافظت در مقابل ویروس کافی نباشد و همچنان موازین بهداشتی باید رعایت شود.  

دلتا اکنون به دور زدن سیستم ایمنی و آنتی بادی ها معروف است.

دکتر آریس کاتزوراکیس ، که در حال مطالعه تکامل ویروسی در دانشگاه آکسفورد است ، گفت: "ما احتمالاً در بالاترین شرایط برای ایجاد سطح تکامل ویروس دلتا هستیم"

روز گذشته بیش از 100 هزار تست مثبت کرونا در سراسر بریتانیا اعلام شد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

واکسیناسیون، تنها راه نجات

واکسیناسیون، تنها راه نجات

براساس ‌اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، می‌توان گفت‌ به ترتیب حدود 39 و 13درصد از بیماران گرفتار کرونا در کشورهای کلمبیا و اکوادور به واریانت «مو» مبتلا شده‎اند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها