برگزاری مراسم دعای عرفه در بستر فضای مجازی
معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد؛

برگزاری مراسم دعای عرفه در بستر فضای مجازی

استاندار زنجان:

هیئت‌های مذهبی سفیران سلامت هستند

استاندار زنجان گفت: همراهی هیئت‌های مذهبی با مصوبات ملی ستاد کرونا بی نظیر بوده است.
استاندار زنجان گفت: همراهی هیئت‌های مذهبی با مصوبات ملی ستاد کرونا بی نظیر بوده است.
کد خبر: ۱۳۲۸۱۸۲
به گزارش جام جم آنلاین زنجان؛ فتح‌اله حقیقی در نشست با مدیران هیات‌های مذهبی شاخص استان گفت: زنجانی‌ها تقید و علاقه خاصی به سالار شهیدان دارند و پایتخت نشینان شور و شعور حسینی این ارادت خود را به وجه شایسته ای ثابت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه زنجانی‌ها در یوم العباس سال گذشته در اوج همه گیری کرونا شور و شعور خود را به زیباترین شکل نشان دادند که حاصل آن جمع‌آوری کمک‌های مومنانه ۳۵ میلیارد تومانی بود.

استاندار به در پیش بودن ماه محرم و ایام عزای امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید اولویت همه باشد و محرم امسال هم بر اساس رنگ بندی ها همان شیوه نامه های سال قبل ستاد ملی کرونا اجرا خواهد شد.

مقام عالی استان خاطرنشان کرد: از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از ۱۴۷ نفر تست کرونا گرفته شده است و برای ۵۵ ساله ها نیز تزریق واکسن کرونا آغاز شده است.

استاندار زنجان شاخص مرگ و میر و ابتلا و بهبودی در استان زنجان را بسیار مطلوب تر از میانگین کشوری دانست و شرط بهبود شرایط را رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم دانست.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان با انتقاد از اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی به کمتر از ۴۸ درصد رسیده است خاطرنشان کرد: جان مردم و حفظ سلامتی آنها اولویت ماست و هیئت‌های مذهبی نقش سفیران سلامت را دارند و از امروز کمیته ای با مسئولیت معاون سیاسی و امنیتی برای رصد وضعیت شهرها و تغییر رنگ بندی ها و تدوین پروتکل‌های مربوط به ایام محرم تشکیل می شود.

در حال حاضر شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر و خرمدره در وضعیت قرمز قرار دارند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هم در ابتدای این نشست گفت: ۷۰۰ هیئت مذهبی در استان زنجان به ثبت رسیده است که ۴۰ هیئت شاخص تر از بقیه فعال است.

در نشست مدیران هیئت‌های مذهبی برخی از حاضران نظرات خود را درباره نحوه برگزاری برنامه های ماه محرم بیان کردند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها