ویژه برنامه این روزهای شبکه ورزش را از دست ندهید

با دهکده المپیک، تماشای المپیک جذاب‌تر می‌شود

شبکه ورزش سیما با تدارکی گسترده به استقبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌رود.
کد خبر: ۱۳۲۸۰۵۸

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ،با وجود آن‌که برنامه‌های المپیکی این شبکه از ۲ ماه پیش آغاز شده است، اما آنتن این شبکه از دیروز و همزمان با افتتاحیه المپیک، بیش از پیش رنگ و بوی المپیک گرفت. شبکه ورزش سیما با تجربه پوشش ۱۶ ساعته ۲ المپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۱۲ لندن، از ماه‌ها پیش،‌ با برگزاری جلسات هم‌اندیشی با مسؤولان کاروان المپیک ایران، با تدارک و برنامه‌ریزی گسترده به استقبال این رویداد بزرگ جهانی می‌رود.

از مهم‌ترین برنامه‌های در‌نظر گرفته شده در کنداکتور المپیک شبکه ورزش به ویژه برنامه «دهکده المپیک»، برنامه «کادرفنی»، بسته‌های خبری المپیکی «دست اول»، میان برنامه «گفت‌وگو با المپین‌ها»، میان برنامه معرفی المپین‌های ایران با عنوان «مسافران توکیو»، پخش مستندهای «تاریخچه المپیک» و «به سوی المپیک» و همچنین پخش مسابقات ادوار پیشین المپیک شامل مسابقات «ایرانیان در المپیک» و مسابقات مهم المپیکی می‌توان اشاره کرد.

شبکه ورزش سیما در طراحی و برنامه‌ریزی برنامه‌های المپیکی خود سعی در پوشش حداکثری موضوعات و مخاطبان مرتبط با رویداد المپیک را داشته است و با مدنظر قرار دادن ابعاد مختلف این رویداد سعی در جلب نظر همه سلایق و نظرات مخاطبان این رویداد بزرگ دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه‌های المپیکی شبکه ورزش می‌توان به این موارد اشاره کرد:

جدول پخش ۲۰ ساعت برنامه: شبکه ورزش تنها رسانه‌ای که قرار است ۲۰ ساعت از آنتن خود را در ایام المپیک به پخش مسابقات المپیک اختصاص دهد. که ۱۲ ساعت آن به پخش زنده مسابقات اختصاص خواهد یافت.

پخش مسابقات بیش از ۳۰ رشته ورزشی: در جدول پخش شبکه ورزش سیما در ایام المپیک پخش زنده مسابقات بیش از ۳۰ رشته ورزشی حاضر در المپیک پیش‌بینی شده است تا علاقه‌مندان رشته‌های مختلف ورزشی در کشور موفق به تماشای رشته‌های مورد نظر خود شوند.

ویژه برنامه «دهکده المپیک»: ویژه برنامه المپیک شبکه ورزش، با دو استودیو در تهران و توکیو، برنامه‌ای تخصصی و در عین حال جذاب برای تماشاگران المپیک طراحی کرده است. این ویژه برنامه قرار است با دعوت از مهمانانی ازخانواده ورزش و هنر و همچنین استفاده از حضور کارشناسان و گزارشگران تخصصی رشته‌های مختلف ورزشی روی آنتن برود.

پویش حمایت از کاروان المپیک ایران: بهره بری از پویش «ایران من» که با محوریت حفظ و معرفی سنت و فرهنگ ایرانی در سازمان صدا و سیما راه‌اندازی شده است، در جهت حمایت از ورزش ایران و کاروان ورزش ایران در المپیک در روزهای المپیک فعالیت خواهد کرد و با پخش نماهنگ و تیزرهای متعدد، فضای آنتن رسانه‌ ملی رنگ و بویی المپیکی خواهد گرفت.

پیش‌بینی کانال‌های اینترنتی: در روزهای المپیک با توجه به تعدد مسابقات و هم پوشانی زمانی برگزاری این مسابقات،‌ امکان پخش زنده همزمان بسیاری از این مسابقات روی آنتن شبکه ورزش وجود ندارد. بر همین اساس،‌ شبکه ورزش سیما، کانال‌هایی در بستر تلویزیون اینترنتی تلوبیون پیش‌بینی کرده است تا مسابقاتی که امکان پخش آنها به صورت زنده از آنتن رسانه ملی وجود ندارد، بتواند به صورت اینترنتی و از طریق «تلوبیون» پخش زنده شود.

پخش مستندهای المپیکی: شبکه ورزش سیما با در نظر گرفتن یک بخش ثابت روزانه، با پخش بهترین مستندهای المپیکی، فضای برنامه‌های این شبکه را بیش از پیش المپیکی می‌کند. بخش اول این مستندها به «تاریخچه المپیک» و بخش دوم به پخش مهمترین مسابقات و چهره‌های تاریخ المپیک اختصاص یافته است.

حضور قهرمانان ورزش کشور: قهرمانان آسیا، جهان و المپیک در ایام پخش برنامه‌های المپیکی شبکه ورزش، به مناسبت پخش مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی در استودیوی این شبکه حضور خواهند یافت.

همچنین شبکه ورزش سیما به عنوان اصلی‌ترین رسانه پوشش رویداد المپیک در کشور، با بهره‌گیری از استودیوی اختصاصی صدا و سیما در محل برگزاری مسابقات،‌ در طول شبانه روز، با ارسال گزارش‌های زنده متعدد از گزارشگران خود در توکیو سعی در اطلاع‌رسانی و پوشش حداکثری و باکیفیت المپیک خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها