jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۵۸۷۴   ۲۰ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۱۴

تحقیقات چند پژوهشگر ژاپنی نشان می دهد که بیش از ۳۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در توکیو پایتخت این کشور آسیایی و استان های مجاور آن توسط نسخه دلتای این ویروس که شدیدا مسری است، ایجاد شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، دانشمندان موسسه ملی بیماری‌های واگیردار ژاپن امروز در نشستی با هیئت کارشناسی وزارت بهداشت این کشور گفتند که بر اساس نتایج بررسی موارد ابتلا به نسخه‌های کرونا دریافتند که بیش از ۳۰ درصد این موارد در توکیو پایتخت و استان‌های مجاور از نوع خطرناک دلتا هست.

در این بررسی از نمونه‌های گرفته شده از افرادی که نتیجه آزمایش ابتلایشان به نسخه دلتا مثبت بود، استفاده شد. جهش ژنتیکی L ۴۵۲ R در ویروس کرونا نخستین بار در هند مشاهده شد.

به گفته این پژوهشگران، افزایش تعداد نمونه‌های حاوی نسخه دلتا در اواسط ماه ژوئن امسال در توکیو و ۳ استان همجوار آن، سایتاما، چیبا و کاناگاوا، آغاز شد.

آن‌ها می‌گویند تخمین زده می‌شود که این نسخه منشاء ۳۴ درصد کل موارد ابتلا در این ناحیه از ژاپن است.

این دانشمندان همچنین تخمین می‌زنند که تا پایان ماه ژوئیه، این رقم به بالای ۷۵ درصد برسد و در ماه اوت نیز نسخه دلتا منشاء تقریبا تمام موارد ابتلا باشد.

تخمین زده می‌شود که در ۳ استان غربی ژاپن، اوساکا، کیوتو و هیوگو، نسخه دلتا منشاء ۱۲ درصد تمام موارد ابتلا باشد که از رقم مربوط به ناحیه توکیو بسیار پایین‌تر است.

اما این پژوهشگران هشدار می‌دهند با توجه به این که تعداد افراد مبتلا به نسخه دلتا افزایشی تدریجی داشته است، احتمال دارد این نسخه جایگزین نسخه اصلی ویروس کرونا در ژاپن شده باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها