jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۴۶۰   ۰۳ تير ۱۴۰۰  |  ۰۸:۱۱

این روزها کشور استرالیا نه با همه گیری بیماری کرونا که با یک معضل دیگر سخت در حال مبارزه است: زاد و ولد میلیاردی موش ها.

به گزارش جام جم آنلاین ، طاعون موش ها و تکثیر میلیاردی جمعیت آنها در برخی از نقاط استرالیا به مشکلی غیرقابل کنترل تبدیل شده است. این مشکل ماه هاست که ادامه دارد.

اکنون این مشکل بیشتر در منطقه نیوسوت ولز استرالیا دیده می شود. در این منطقه ازدیاد جمعیت موش ها به قدری بالا رفته که یک زندان تخلیه شد. 200 کارکن و 400 زندانی مرد زندان ولینگتون در این منطقه تخلیه شدند چرا که موش ها با حمله به این زندان سیم ها را جویده و تاسیسات را با خسارات زیادی روبرو کرده اند که باعث شده این مکان فعلا قابل استفاده نباشد.

موش ها به سیم کشی داخلی و پانل های سقف آسیب رسانده اند.

دولت استرالیا برای حل مشکل موش ها به هر کاری متوسل شده از جمله استفاده از سم های مخصوص که گفته می شود جمعیت طوطی های این کشور اقیانوسیه را نیز نابود خواهد کرد.

تکثیر میلیاردی موش ها در استرالیا بسیاری از محصولات کشاورزی را از بین برد و ضمن ایجاد خسارات شدید و نیاز به واردات باعث بیکاری بسیاری از کشاورزان و پرسنل آنها شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها