jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۱۳۴۳   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۳۵

تست قایقران المپیکی آبهای آرام امروز برگزار شد و علی آقامیرزایی به عنوان قایقران المپیکی آبهای آرام انتخاب شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، پس از کسب سهمیه المپیک توسط علی آقامیرزایی در مسابقات انتخابی تایلند در کایاک یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان، دریاچه آزادی صبح امروز چهارشنبه میزبان تست انتخابی قایقران اعزامی به المپیک بود.

پیش از این قرار بود امروز قایقرانان مدعی تست داده و نفر برتر شنبه با علی آقامیرزایی رو به رو شود اما بنا به پیشنهاد کادر فنی تیم ملی، در صورت عدم حضور قایقرانان تست نهایی امروز برگزار شد.

در این تست تنها پیمان قویدل حضور یافت و نفرات برتر تست انتخابی ۱۲ خرداد که مجاز به حضور بودند، امین بوداغی، پوریا شریفی، علیرضا جهان‌نما، ابوالفضل درجزی و امید احمدی در تست حضور پیدا نکردند.

با توجه به عدم حضور بقیه نفرات تست نهایی بین علی آقامیرزایی و پیمان قویدل در کایاک یکنفره ۱۰۰۰ متر انجام شد. در این تست علی آقامیرزایی با زمان ۳:۴۷.۹۳ دقیقه اول شد و پیمان قویدل با زمان ۳:۵۷.۳۲ دقیقه به عنوان قایق دوم از خط پایان عبور کرد.

بر این اساس علی آقامیرزایی که خود سهمیه المپیک را کسب کرده بود، به عنوان نماینده ایران در رشته آبهای آرام المپیک توکیو انتخاب شد. نازنین ملایی نیز در روئینگ قایقران ایران در المپیک خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها