jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۳۳۴   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۷

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید گلایه‌ها را در این مقطع کنار گذاشت و به آینده ایران و نظام جمهوری اسلامی فکر کرد و برای دفاع و صیانت از جمهوریت در پای صندوق رأی حاضر شویم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: هرکس که به آینده ایران فکر می‌کند، حتما باید به اقتدار ایران هم فکر کند و انتخابات در بالا بردن جایگاه ایران در منطقه و نظام بین‌الملل موثر است و بر همین اساس انتظار می‌رفت شورای نگهبان از این فرصت یک صحنه رقابتی و حداکثری به‌وجود آورد اما چنین نشد و به نقطه‌ای رسید که مقام معظم رهبری گفتند در جریان بررسی برخی ‌افراد ظلم و جفا شده و باید جبران شود اما جبران نشد.
وی افزود: باید گلایه‌ها را در این مقطع کنار گذاشت و به آینده ایران و نظام جمهوری اسلامی فکر کرد و برای دفاع و صیانت از جمهوریت در پای صندوق رأی حاضر شویم و نامزدی که در دفاع از حقوق اکثریت مردم و گذر از مشکلات مردم در زمینه‌های مختلف نقش مهمی را دارد، انتخاب کنند.
 
معاون اول رئیس‌جمهور در رابطه با اظهارات پیرامون تصمیم افزایش قیمت بنزین در سال 98، گفت: راجع به بنزین جلسات طولانی‌ای میان سران سه قوه برگزار شد، در یک جلسه تنش پیش آمد و حرف‌های تندی زده شد و بعد از آن کمتر در جلسات بنزین حضور داشتم. در این موضوع باید مجوز مقام معظم رهبری گرفته می‌شد، رهبری فرمودند در مورد مسائل فنی آن نظری ندارم و اگر سران سه قوه امضا کنند مشکلی ندارم و سران سه قوه آن را امضا کردند. مسئولیت اجرا با دولت بود اما امضای سران قوا پای این تصمیم هست.جهانگیری در رابطه با علت عدم احراز صلاحیت خود، اظهار داشت: نمی‌خواهم امروز حرف منفی بزنم. توئیتی زدم که هر چه دارید به اطلاع خود و مردم برسانید؛ به تعبیر رهبری معظم انقلاب ظلم شد نه به من بلکه به مردمی که حق انتخاب‌شان محدود شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها