خردادماه؛ موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی
مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل خبر داد:

خردادماه؛ موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی

مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل اعلام کرد:

تسهیلات جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا

title
مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، تسهیلات جدید مالیاتی به منظور حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۲۰۵۲۰
به گزارش جام جم آنلاین اردبیل، ابراهیم قلی زاده ، مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل با اشاره به مصوبات شصت و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، موضوع نامه شماره 13826 مورخ 1400/02/11رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مطابق بند (4 ) این مصوبه، ضمن صدور بخشنامه ای، احکام مالیاتی در حمایت از مشاغل آسیب دیده را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

تسهیلات مالیاتی مطرح شده در این بخشنامه به این شرح است:

1-صدور، تجدید و یا تمدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی و حقوقی، موضوع ماده (۱۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم تا تاریخ 1400/06/31 نیاز به استعلام و ارایه گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده، نخواهد داشت.

2-صنوف به شدت آسیب‌دیده از ویروس کرونا که  فهرست آنها به تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌رسد، از بخشودگی کامل جرایم مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده اشخاص حقیقی در موعد مقرر قانونی برای دوره‌های دوم و سوم سال ۱۳۹۹ برخوردار می‌شوند.

همچنین درخصوص صنوف یاد شده، اقساط معوق و سررسید شده مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده طی سال ۱۳۹۹ آنان حداکثر تا تاریخ 1400/03/31 امهال می‌گردد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها