jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۳۷۸   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۲

انستیتو واکسن فینلای اعلام کرد

تزریق واکسن کوبایی کرونا به افراد زیر ۱۸ سال

کوبا واکسن ضد کرونای خود را به افراد زیر ۱۸ سال تزریق می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز کنترل دولتی دارو، تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی کوبا انجام اولین آزمایش بالینی واکسن‌های در مرحله آزمایش این کشور را که باید بر افراد زیر ۱۸ سال صورت پذیرد، تصویب کرد.

انستیتو واکسن فینلای که تولید کننده واکسن "سوبِرانا" است، در پیامی در توئیتر اعلام کرد که این آزمایش "سوبرانا-پدیاتریا" (سوبرانا-اطفال) نام خواهد داشت و برای افراد بین ۳ تا ۱۸ سال تزریق خواهد شد. این موسسه علمی اعلام کرد: «۳۵۰ کودک و نوجوان که دارای معیار‌های انتخاب باشند، در این آزمایش شرکت خواهند کرد».
این انستیتو در بیانیه‌ای اطلاع داد که هدف از این اقدام، ارزیابی ایمنی، بررسی واکنش‌ها و ایمنی زایی واکسن‌های "سوبرانا ۰۲" و "سوبرانا پلوس" است.

"بیسِنته بِرِز"، مدیر این مرکز علمی، به تازگی اذعان داشت که تصمیم برای ادامه کار با این ۲ واکسن به دلیل ایمنی نشان داده شده توسط آن‌ها در مراحل مختلف ارزیابی صورت گرفته در این کشور اتخاذ شده است و بیان کرد پس از انجام واکسیناسیون، واکنش‌ها به این واکسن‌ها خفیف یا متوسط بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش