jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۳۷۸   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۲

انستیتو واکسن فینلای اعلام کرد

تزریق واکسن کوبایی کرونا به افراد زیر ۱۸ سال

کوبا واکسن ضد کرونای خود را به افراد زیر ۱۸ سال تزریق می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز کنترل دولتی دارو، تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی کوبا انجام اولین آزمایش بالینی واکسن‌های در مرحله آزمایش این کشور را که باید بر افراد زیر ۱۸ سال صورت پذیرد، تصویب کرد.

انستیتو واکسن فینلای که تولید کننده واکسن "سوبِرانا" است، در پیامی در توئیتر اعلام کرد که این آزمایش "سوبرانا-پدیاتریا" (سوبرانا-اطفال) نام خواهد داشت و برای افراد بین ۳ تا ۱۸ سال تزریق خواهد شد. این موسسه علمی اعلام کرد: «۳۵۰ کودک و نوجوان که دارای معیار‌های انتخاب باشند، در این آزمایش شرکت خواهند کرد».
این انستیتو در بیانیه‌ای اطلاع داد که هدف از این اقدام، ارزیابی ایمنی، بررسی واکنش‌ها و ایمنی زایی واکسن‌های "سوبرانا ۰۲" و "سوبرانا پلوس" است.

"بیسِنته بِرِز"، مدیر این مرکز علمی، به تازگی اذعان داشت که تصمیم برای ادامه کار با این ۲ واکسن به دلیل ایمنی نشان داده شده توسط آن‌ها در مراحل مختلف ارزیابی صورت گرفته در این کشور اتخاذ شده است و بیان کرد پس از انجام واکسیناسیون، واکنش‌ها به این واکسن‌ها خفیف یا متوسط بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها