jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۲۹۶   ۱۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۰

سخنگوی جمعیت هلال احمر خبر داد؛

غربالگری کرونایی ۳۴۳ هزار مسافر ورودی به کشور

سخنگوی جمعیت هلال احمر از پایش سلامت نزدیک به ۳۴۳ هزار مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدحسن قوسیان مقدم در گفتگو با ایسنا دراین باره گفت: طرح غربالگری مسافران ورودی به کشور از ۲۰ اسفندماه ۹۹ بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد و سازمان امدادونجات در همکاری با وزارت بهداشت، اجرای آن را در ۲۸ پایانه مرزی که در حال حاضر ۱۸ مورد آن فعال است، آغاز کرد.

وی با بیان اینکه از زمان شروع این طرح تا صبح امروز شنبه، ۱۵ خردادماه ۳۴۲هزار و ۸۹۶ نفر از مسافران ورودی به کشور مورد غربالگری قرار گرفته‌اند، گفـت: از این تعداد ۶۳ نفر به دلیل داشتن علائم و مثبت شدن تست‌ ها به قرنطینه موقت منتقل شده‌اند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: طی این مدت از ۲۰ هزار و ۵۰۸ مسافر تست pcr و از ۴۸ هزار و ۷۳۴ مسافر نیز تست فوری کرونا گرفته شده است.

قوسیان تاکید کرد که اجرای این طرح تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا تایید کند، ادامه خواهد داشت و امدادگران سازمان امدادونجات در سه شیفت نسبت به پایش و رصد وضعیت سلامتی مسافران ورودی به کشور در پایانه‌های زمینی، هوایی و دریایی فعال کشور اقدام خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خدمت به شهروندان بدون اغماض

خدمت به شهروندان بدون اغماض

قطعا مهم‌ترین و کلان‌ترین وظیفه‌ای که شورای شهر و سایر نهادهای اجرایی و قانونگذاری باید مدنظر قرار دهند، خدمت‌رسانی به شهروندان است.

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

هفته محیط‌ زیست از امروز در کشورمان شروع می‌شود و به همین مناسبت قرار است رئیس سازمان حفاظت‌ محیط‌ زیست امروز در نشستی خبری میزبان خبرنگاران این حوزه باشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر