دروازه بان تیم ملی کشورمان در مصاحبه با شبکه الکاس قطر گفت: با وجود شرایط بسیار سخت ولی قول می دهم به جام جهانی 2022 صعود می کنیم.
کد خبر: ۱۳۱۸۶۵۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، علیرضا بیرانوند در ارتباط تصویری با شبکه «الکاس» قطر درباره برنامه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صحبت کرد که به شرح زیر است:

* شما به عنوان دروازه بان تیم ملی ایران و بازیکن سابق پرسپولیس بار‌ها در قطر حضور پیدا کنید. شما چه انتظاری از جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر دارید؟

در ابتدا به کشور قطر تبریک می‌گویم که به عنوان یک کشور آسیایی موفق شد میزبانی جام جهانی را کسب کرده و این باعث افتخار قاره ماست. امیدوارم در قطر اتفاق‌های خیلی خوبی برای تیم ملی ایران بیفتد. من در قطر زیاد حضور پیدا کردم و به همراه پرسپولیس هر سال مقابل تیم‌های السد، الدحیل و الریان در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کردم. مطمئن هستم که قطری‌ها به بهترین شکل ممکن جام جهانی ۲۰۲۲ را برگزار می‌کنند و سالیان سال این میزبانی قطری‌ها در ذهن فوتبال دوستان جهان باقی خواهد ماند.

* نظر شما درباره شانس ایران برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ چیست؟ ایران در مرحله دوم انتخابی با ۶ امتیاز سوم است و این جایگاهی نیست که مستحق تیم ملی ایران باشد. انتظار هواداران ایرانی چیست؟

بله حرفتان کاملا درست است. متاسفانه ما در شرایط خیلی سختی قرار داریم. میزبانی بحرین از این رقابت‌ها کار ما را سخت‌تر کرده است. در این رقابت‌ها می‌توانستیم میزبان باشیم، ولی AFC میزبانی را به بحرین داد. البته فقط بحث میزبانی بازی‌های انتخابی نبود بلکه AFC در لیگ قهرمانان آسیا هم به هیچکدام از باشگاه‌های ایرانی میزبانی نداد. حالا این تصیمی است که گرفته شد، ولی ما خود را برای ادامه این رقابت‌ها آماده کردیم. ما شرایط سختی داریم  و بازی‌های پیش رو بدون شک سخت خواهد بود و شرایط این بازی‌ها را سخت‌تر می‌کند.   ما در بازی اول مقابل هنک کنگ با برد می‌خواهیم در ادامه بازی‌ها نتیجه مطلوب را کسب کنیم. بازیکنان بین المللی خوبی در ترکیب تیم ملی داریم مثلا سامان قدوس با قهرمانی در چمپیون شیب به اردو ملحق شده و آزمون قهرمان لیگ روسیه به همراه زنیت شده است. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به عنوان تیم اول یا دوم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی صعود کنیم.

*همچنان که گفتید بازی‌های سختی پیش رو دارید، ولی بازی اصلی شما مقابل عراق است که همیشه بازی‌های سختی می‌شود. شما هم باید با یک دوست قدیمی به نام بشار رسن مواجه شوید. نظرت درباره این بازی و تقابل با رسن چیست؟

بشار یکی از دوستان خوبم است. ۳ سال در پرسپولیس روز‌های خوبی را در کنار هم تجربه کردیم، به همراه هم ۴ بار قهرمان لیگ ایران شدیم. همیشه بازی‌های ما با عراق سخت است و متاسفانه در بازی آخر خود مقابل عراق شکست خوردیم. درباره مردم عراق هم باید بگویم که آن‌ها طبیعتا دوست دارند تیم ملی کشورمان برنده شود، ولی ما تلاش می‌کنیم تا برنده بازی‌ها شویم و به مرحله بعد راه پیدا کنیم.

*پس شما مطمئن هستید که به جام جهانی ۲۰۲۲ راه پیدا می‌کنید؟

بله شما مطمئن باشید. شما تصور کنید ایران با وجود بازیکنان ملی پوشی که در تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند در جام جهانی ۲۰۲۲ نباشد. من به شما قول می‌دهم که ما به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود می‌کنیم.
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها