jamejamonline
زنجان عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۱۸۰   ۰۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۰۱

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد؛

واکسیناسیون بیش از ۴۵ هزار زنجانی

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: بیش از ۴۵ هزار زنجانی در برابر بیماری کرونا واکسینه شده و ۳۰۰۰ نفر نیز واکسن کنژوگه تزریق کردند.

title
به گزارش جام جم آنلاین زنجان، پرویز قزلباش در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر از مردم استان زنجان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند، اظهار کرد: ۳۰۰۰ زنجانی نیز داوطلبانه تحت واکسیناسیون کارآزمایی بالینی، واکسن مشترک ایران و کوبا را تزریق کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد از افراد بالای ۸۰ سال در استان واکسینه شده‌اند، افزود: بیش از ۶۰ درصد افراد بالای ۷۵ سال استان و با شروع واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال، بیش از ۵۰ درصد از این افراد نیز واکسینه شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه در اوایل طرح واکسیناسیون، سهمیه‌ای به پاکبانان از جمله افرادی با شرط داشتن سن بالا و بیماری زمینه‌ای و کسانی‌ که با زباله‌های عفونی سر و کار داشتند، اختصاص داده شد، تصریح کرد: اگر در دور جدید سهمیه جدیدی برای پاکبانان اختصاص داده شود، حتماً واکسن کرونا تزریق خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، با بیان اینکه سرعت تزریق واکسن در استان بسیار خوب پیش می‌رود، گفت: در سه مرکز بهداشت شهرستان زنجان و با مراکز پیش‌بینی شده نیز سرعت تزریق افزایش پیدا خواهد کرد.

قزلباش با اشاره به اینکه در برخی از واکسن‌ها دُز دوم متفاوت از دُز اول بوده که در واکسن اسپوتنیک وی این‌گونه است، اظهار کرد: انتظار داریم دو هفته تا دو ماه پس از تزریق دُز دوم سطح ایمنی به طور قابل توجهی افزایش کرده باشد.

وی در رابطه با واکسیناسیون خبرنگاران استان زنجان، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی استان درخواست داده، خبرنگارن جزو گروه‌های اولویت‌دار تزریق واکسن کرونا در فاز دوم واکسیناسیون باشند ولی تاکنون دستورالعمل جدیدی به استان زنجان در این زمینه ابلاغ نشده و همچنان واکسیناسیون این گروه در فاز سوم است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس زنجان - یادداشت

بیشتر
پویش زیارت اربعین در زنجان برگزار می‌شود

پویش زیارت اربعین در زنجان برگزار می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به پویش برگزاری مراسم زیارت اربعین در منازل گفت: با توجه به شرایط کرونایی تاکید و دستورالعمل ستاد اربعین، صیانت از سلامت مردم است.

نیازمندی ها