jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۱۷۰۲۳   ۰۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۴

وزیر راه و شهرسازی از برطرف شدن مشکل پذیرش تضامین شرکت های ریلی مسافری از سوی بانک عامل برای دریافت تسهیلات کرونایی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر امروز در «مراسم گرامیداشت روز ملی بهره‌وری در راه‌آهن» با بیان اینکه دغدغه بهبود و تحول در راه‌آهن در شکل و قالب مرکز جهادی پیشرفت انعکاس یافته است، گفت: برخی، اقدامات راه‌آهن را نمایشی ارزیابی می‌کنند درحالی‌که این اقدامات نمایشی نیست.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برخی مدیران سابق راه‌آهن که سال‌ها این شرکت را در رکود نگه داشته و راه‌آهن را معطل یک پیچ ساده و بعضاً کرده بودند، حق ندارند درباره بهره‌وری در راه‌آهن صحبت کنند.

اسلامی با بیان اینکه نوسازی ناوگان ریلی امسال نیز ادامه دارد، گفت: همه این ناوگان اعم از مسافری، باری و لوکوموتیو تولید داخل بوده و امسال ۱۵۰۰ ناوگان جدید به شبکه اضافه می‌شود. اگر منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه نیز تخصیص داده شود، ناوگان وارد شده به شبکه افزایش خواهد یافت. در مجموع دو سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، تعداد هزار و ۸۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی جدید به شبکه ریلی افزوده خواهد شد.

وی درباره سانحه دیروز قطعه ۲ آزادراه تهران – شمال اظهار داشت: برخی رسانه‌ها به اشتباه اعلام کردند که «تونل ریزش کرده» درحالی‌که ریزش تونل نبوده و یک صخره بزرگ سقوط کرده است. همچنین هیچ انفجاری نداشته‌ایم و کارشناسان در حال بررسی هستند که علت زمین‌شناختی سقوط این صخره را دریابند.

وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیلات کرونایی شرکت‌های ریلی مسافری گفت: این تسهیلات به قوت خود باقی است و شرکت‌های ریلی باید تضامین خود را به بانک می‌دادند اما به دلیل نوع مالکیت واگن‌ها، برخی شرکت‌های ریلی از جمله رجا، امکان ضمانت واگن را نداشتند که اخیراً این مشکل برطرف شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر