از سوی اداره کل روابط عمومی استانداری

دستگیری دو تن از مدیران استانداری مازندارن تکذیب شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه ۲۸ محل دپوی زباله در استان وجود دارد، تأکید کرد این مراکز زیبنده استان گردشگری چون مازندران نیست.
کد خبر: ۱۳۱۵۶۹۰

به گزارش جام جم آنلاین مازندران مهدی رازجویان پیش ازظهر یکشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان مازندران، با اشاره به اقدامات انجام شده در سه سال اخیر و توجه دولت به کاهش مشکلات زباله در مازندران، افزود: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌های مرتبط با موضوع مدیریت پسماند، هم صدایی خوبی برای رفع معضل چندین ساله زباله در استان شکل گرفت.

 

رازجویان تصریح کرد: علاوه بر افتتاح چندین طرح در تنکابن، نوشهر و قائم‌شهر، چندین طرح نیمه‌کاره حوزه مدیریت پسماند در استان در حال اجراست که امیدواریم با تکمیل و راه‌اندازی آنها مشکل دفع زباله مازندران برای همیشه رفع شود.

 

وی با بیان اینکه در مازندران حدود ۲۸ محل دپوی زباله وجود دارد که قدمت اکثر آنها به بیش از ۴۰ سال می‌رسد، گفت: این مسئله به هیچ عنوان زیبنده استان سرسبزی که اولویت اول گردشگران کشور است، نیست.

 

معاون استاندار مازندران با تاکید بر لزوم تغییر الگوی مصرف توسط مردم و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، اظهار کرد: متأسفانه میانگین تولید زباله در مازندران بسیار بالاتر از میانگین کشوری است و بخشی از این مسئله مربوط به بی‌توجهی برخی مسافران و شهروندان است به همین منظور دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌های عمومی از جمله صدا و سیما باید ورود پیدا کنند تا فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

 

رازجویان از اجرای طرح «ماپ» در مازندران خبر داد و تصریح کرد: این طرح که همان مدیریت اجتماعی پسماند است به طور آزمایشی در روستای داراب‌کلای ساری در حال اجرا است و امیدواریم به زودی در سایر شهرهای استان نیز عملیاتی شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، مدیریت زباله و پسماند و توجه به خدمات شهری را اولویت اساسی شهرداران بیان کرد و افزود: محافظت از محیط‌زیست مسئله‌ی مهمی است که همکاری جدی تمام دستگاه‌ها و نهادها را می‌طلبد.

 

رازجویان همچنین از دانشگاه علوم پزشکی خواست تا به بحث زباله‌های عفونی در مطب‌ها و بیمارستان‌ها توجه ویژه داشته باشد.

 

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مدیریت استان از حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه پسماند استان استقبال می‌کند، اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند استان باید به دنبال شناسایی و جذب چنین سرمایه‌گذارانی باشد.

 

رازجویان افزود: احداث مجتمع بازیافت منطقه الیمالات نور که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شده، می‌تواند در آینده بخشی از مشکلات زباله استان را برطرف سازد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها