آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا را اینجا در جام جم آنلاین بخوانید.
کد خبر: ۱۳۱۵۶۱۶

به گزارش جام جم آنلاین ، ویروس کرونای هندی تبدیل به نگرانی کشورهای مختلف شده است و تحقیقات در رابطه با این ویروس نتایج متناقضی را نشان می دهد.

آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا را در ادامه بخوانید:

 

*استفاده از ماسک در ایالت های مختلف آمریکا یکی پس از دیگری اختیاری می شود. این تصمیم در پی افزایش شمار نفرات واکسینه شده گرفته شده است.

 

*بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس می گوید به منظور مقابله با ویروس کرونای هندی ، فقط در یک روز باید یک میلیون نفر در این کشور واکسینه شوند تا روند  واکسیناسیون سرعت تندتری داشته باشد.

 

*اریک کلپتون گیتاریست 76 ساله مشهور و جهانی می گوید بعد از تزریق واکسن آسترازنکا حس دست و پای خود را از دست داده و می ترسد دیگر هرگز نتواند گیتار در دست بگیرد و بنوازد. او شش هفته پیش دوز دوم خود را هم زده بود.

 

*ویروس شناسان و کارشناسان می گویند شیوع بیشتر ویروس کرونای هندی می تواند پایان محدودیت ها را به مخاطره بیندازد و از آن بدتر واکسن ها را بی اثر کند اما نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد نباید چندان نگران این موضوع بود و چنین نخواهد شد.

 

*تحقیقات جدید نشان داده است که تزریق واکسن اصلی ترین راه مقابله با کرونا است. بخشی از این تحقیقات که در کلیولند آمریکا انجام شده نشان داد که 99 درصد از افرادی که در این ایالت بستری شده اند و 97 درصد از کسانی فوت شده اند واکسن نزده بودند.

 

*واکسن فایزر می خواهد تا جایی پیش برود که تزریق آن برای کودکان زیر دو سال نیز انجام شود.

 

*مطالعه جدید محققان دانشگاه برسیا ایتالیا و دانشگاه ایالتی جورجیا آمریکا، نشان می‌دهد که بیماران کووید ۱۹ که تحت اکسیژن درمانی قرار می‌گیرند یا تب را تجربه می‌کنند در قسمت شبکه گیجگاهی قدامی مغز دچار کاهش ماده خاکستری مغز می‌شوند.

 

*تحقیق جدید نشان می دهد ابتلا به ایدز یا ویروس HIV ریسک ابتلا به کووید۱۹ و مرگ ناشی از آن را افزایش می دهد. در این مطالعه، محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا داده‌های ۲۲ مطالعه قبلی شامل ۲۱ میلیون شرکت کننده را از آمریکای شمالی، آفریقا، اروپا و آسیا بررسی کردند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها