jamejamonline
نشان ایرانی عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۵۱۸   ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۳۸

شرکت دانش بنیان «آرمان تجهیز مدیسا» خدمات متنوعی را در حوزه طراحی و ساخت محصولات تشخیصی ارتوپدی ارائه می‌کند

با آرامد ریشه دردهای اسکلتی - عضلانی را پیدا کن

یکی از معضلات رایج در زمانی که دردهای عضلانی یا اسکلتی سراغمان می ‏آید این است که در مراحل اولیه برای تسکین درد سراغ داروهای مسکن می‎رویم و از برطرف‌کردن عامل اصلی درد غافل می‎شویم.

این در حالی است که اغلب با ازبین‌ بردن یک عادت ناسالم یا اصلاح حرکات می‎شود جلوی بروز بیماری‎های پیشرفته را گرفت.

با آرامد  ریشه دردهای  اسکلتی - عضلانی را پیدا کن

تخصص‎های طب فیزیکی، طب ورزشی، فیزیوتراپی در کنار فارغ‏التحصیلان رشته ارتوپدی فنی از جمله تخصص‎هایی هستند که هر یک در بخشی از فرآیند تشخیص تا درمان می‎توانند کمک زیادی به بهبود این بیماران کنند.

فرآیندی که طی آن با استفاده از دانش پزشکی و با در اختیار داشتن سیستم های دقیق آنالیز بیومکانیک بدن، این امکان را به درمانگر می دهد که بدون تجویز داروهای شیمیایی، علت و ریشه درد را پیدا کرده و برای اصلاح آن روش‎های دقیق و علمی پیشنهاد دهد.

شرکت دانش بنیان «آرمان تجهیز مدیسا» با شناخت این ابزارها و بررسی تقاضای جامعه پزشکی برای تهیه سیستم های تشخیصی در حوزه اختلالات اسکلتی - عضلانی توانسته خدمات جالب توجهی را در زمینه تشخیص ریشه دردهای اسکلتی و عضلانی به مراکز پزشکی ارائه کرده و علاوه بر کمک به آنالیز دقیق ریشه اختلال بیومکانیکال، بستر آنلاینی را برای طراحی و تولید ارتزهای اصلاحی مورد نیاز بیماران به این مراکز ارائه کند.

علی مهنما، مدیرعامل شرکت «آرمان تجهیز مدیسا» می‏گوید: «حدود سال 88 طی خدمت سربازی در پروژه‎ای مربوط به علوم پزشکی ارتش همکاری داشتم. در آن زمان با توجه به تحصیلاتم از من خواستند تا سیستم‌هایی را به منظور انجام آنالیزهای بیومکانیک سربازان طراحی کرده و بسازم.پس از این که کارم به پایان رسید و دستگاه را تحویل دادم مسئولان بیمارستان از نتایج کار ابراز رضایت کردند. همین زمینه‎ای شد تا بتوانم با نیازهای این حوزه آشنا شوم و به‌فکر ساخت دستگاه‏های ایرانی در این زمینه بیفتم. در سال 92 شرکت را تاسیس کردم و کم‌کم دوستان و همکارانم، حسین اکبرشاهی و حسین خادم هم به مجموعه اضافه‌ شدند.»

خدمات آرامد در یک نگاه

«آرامد» نام اختصاری شرکت آرمان تجهیز مدیسا است که از بدو ایجاد به ‌عنوان شرکتی پویا و خلاق، ماموریت توسعه فناوری‏های سلامت را با عرضه محصولات دانش‏بنیان پیگیری کرده است. ایجاد اولین FAB-Center تولید ارتزهای اختصاصی در ایران، تولید سیستم های جامع تشخیصی «ارتو استیشن» و «پاسچر استیشن»، تولید انواع سیستم های اسکن پا، توسعه نرم‌افزارهای CAD/CAM در حوزه پزشکی و … از جمله افتخارات آرامد بوده که در سال های کمی که از حضورش می گذرد، توانسته به جامعه پزشکی کشور تقدیم‌کند.

مراحل کار آزمایشگاه آرامد

در گام اول که آنالیز بیومکانیک پا است، تحلیل ساختاری و عملکردی پا در حالات ایستاده و در حین گام برداشتن انجام می‏شود. در مرحله بعدی امکان آنالیز ساختاری ستون فقرات در فضای سه‌بعدی بدون اشعه‏ های زیان‏بار فراهم می‏شود.

با آرامد  ریشه دردهای  اسکلتی - عضلانی را پیدا کن

سپس ارزیابی کامل ساختار قامتی با استفاده از ابزارهای دقیق تشخیصی صورت گرفته و در بیماران مبتلا به کوتاهی اندام تحتانی وضعیت دقیق ساختار بدنی پس از جبران کوتاهی مورد شبیه سازی قرار می گیرد. در مرحله نهایی و پس از تصمیم گیری درمانگر در خصوص طرح درمان بیمار، فرایند طراحی و ساخت ارتزهای اصلاحی بیمار با استفاده از نرم‌افزارهای CAD/CAM میسر می شود.

مزیت‏ های محصولات تشخیصی آرامد

ارائه کامل‎ترین بسته تشخیصی برای سیستم اسکلتی - عضلانی

طیف وسیعی از بیماران که دچار اختلالات و دردهای مفصلی و عضلانی هستند نیاز دارند به‌ جای دریافت دارو و درمان‎های شیمیایی، ریشه دردشان شناسایی شود تا در ادامه پزشک مراحل درمانی دقیق‏تری برایشان در نظر بگیرد. در این حالت استفاده از سیستم جامع آنالیز اسکلتی عضلانی «ارتو استیشن» به پزشک معالج این امکان را می دهد تا در یک بازه زمانی 15 دقیقه ای، آنالیزی دقیق از وضعیت اسکلتی – عضلانی بیمار از مهره C7 گردنی تا کف پا داشته و طرح درمان دقیقی را برای بیمار خود طراحی کند. گفتنی است این سیستم علیرغم برخوداری از فناوری پیشرفته مشابه اروپایی، با قیمتی معادل یک بیستم نمونه اروپایی در کشور عرضه می‌شود.

کاهش چشمگیر اشعه ایکس برای بیماران اسکولیوز

یکی دیگر از محصولات شرکت آرامد دستگاه‎های اسپاینال ماوس، سیستمی دقیق و سریع برای ارزیابی اختلالات ساختاری ستون فقرات بدون برخورد اشعه ایکس است. این دستگاه امکان بررسی دقیق مشکلات ساختاری در ستون فقرات را بر عهده داشته و برای بیماران مبتلا به اختلالات ستون فقرات نظیر بیماران اسکولیوزی که در طول فرآیند درمان نیاز به تصویربرداری‌های متعدد اشعه ایکس دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تابش اشعه‌ایکس برای هر فرد در یک بازه زمانی محدودیتی دارد که اگر بیشتر از حد نرمال بشود احتمال بروز سرطان در افراد بالا می‏رود.

ارائه خدمات آنلاین برای مراکز ارتوپدی فنی

شرکت آرامد از طریق سامانه CADSOL3D امکان دسترسی کلیه مراکز ارتوپدی فنی در سراسر کشور را به فناوری‏های پیشرفته CAD/CAM در طراحی و ساخت ارتزهای درمانی پا فراهم ساخته است. فناوری CAD/CAM در طراحی و ساخت ارتزهای درمانی از جمله فناوری های گران قیمت بوده که امکان افزایش چشم گیر دقت در تولید ارتزهای درمانی و به تبع آن ارتقای راندمان درمانی بیماران مبتلا به دردهای اسکلتی را به همراه خواهد داشت. استفاده از این سامانه برای تمامی مراکز درمانی مجاز (مراکز ارتوپدی فنی، بیمارستان‌ها و مراکز جامع توان بخشی) در سطح کشور به صورت رایگان بوده و خدمات آن بر بستر آنلاین و بر پایه تولید از راه دور صورت می‌پذیرد.

راه های ارتباط با «آرامد»

وبسایت: aramedhealth.com

تلفن ثابت: 02142167000

آدرس: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان محمودیه، کوچه مهر، کوچه سالار، پ 14، واحد های 304 و 303

مریم ملی - نشان ایرانی 2 / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: