به باج افزارها باج ندهیم
یکی از تهدیدهای جدی فضای مجازی باج‌افزارها و بدافزارها هستند

به باج افزارها باج ندهیم

title
محققان امنیتی از شناسایی آسیب پذیری های خطرناکی در میلیون ها روتر اینترنتی قدیمی خبر داده اند که به طور منظم به روز نمی شوند و برای کاربران مشکل ایجاد می کنند.
کد خبر: ۱۳۱۴۸۶۴

به گزارش جام جم آنلاین، بررسی های رگولاتوری انگلیس نشان می دهد میلیون ها خانوار انگلیسی با خطر حملات هکری مواجه هستند. زیرا از روترهای قدیمی و به روزنشده استفاده می کنند.

با توجه به اینکه استفاده از روترهای قدیمی در دیگر کشورهای جهان نیز رواج دارد، بیم آن می رود که دامنه این مشکل گسترده تر از حد تصور باشد.

بررسی های انجام شده حاکیست 13 مدل روتر قدیمی دارای نقص های امنیتی جدی هستند و از میان آنها نه مودم فاقد استانداردهای امنیتی قابل قبول هستند.

موسسه فناوری رد مپل که برای تکمیل این بررسی با رگولاتوری انگلیس همکاری کرده می گوید حداقل 7.5 میلیون نفر انگلیسی به علت این مشکل در معرض خطر هستند و ممکن است جاسوسی سایبری و سرقت اطلاعات آنها به طور دائم ادامه داشته باشد. همچنین ممکن است آنها از طریق همین روترهای قدیمی به سایت های حاوی بدافزار و هرزنامه نویس هدایت شوند.

از جمله این روترهای خطرناک که برخی از آنها از سال 2016 به روزنشده اند می توان به مدل ها SR101 و SR102 شرکت اسکای، مدل های Super Hub و Super Hub 2 شرکت ویرجین مدیا و مدل های HG523a، HG635و HG533 تاک تاک اشاره کرد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها