jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۷۵۷   ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۳۵

گرسنگی بیش از یک میلیون نفر در ماداگاسکار؛

مردمی که برای رفع گرسنگی خاک رس می خورند  

در حالی که دنیا در گیر و دار رفع معضل ویروس کروناست در کشور آفریقایی ماداگاسکار بحران به گونه دیگری خود را نشان داده است؛ قحطی و گرسنگی.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین، بدترین خشکسالی ماداگاسکار در 40 سال گذشته بیش از یک میلیون نفر را با یک سال کمبود غذا روبرو کرده است.

بارندگی کم باعث شده محصولات کشاورزی کمی به خصوص در نیمه جنوبی این کشور فقیر آفریقایی به وجود بیاید. بحران گرسنگی هم اکنون نیمی از جمعیت منطقه «گرند» را تحت تاثیر قرار داده است. هم اکنون مناطق جنوبی با کاهش 50 درصدی بارندگی نسبت به سال های گذشته مواجه هستند.

جولی رورسه یک هماننگ کننده امور اضطراری در ماداگاسکار است می گوید مرگ در انتظار برخی از مردم این کشور آن هم به دلیل گرسنگی است.

طبق شبکه سیستم هشدار زودرس قحطی ، بیشتر خانواده های فقیر باید برای غذای مورد نیاز خود به جستجوی غذاهای وحشی و برگ هایی بپردازند که خوردن آنها دشوار و برای کودکان و زنان باردار نیز خطرناک است. آژانس های امدادی گزارش کرده اند افراد زیادی در این کشور آفریقایی برای رفع گرسنگی خود خاک رس می خورند.

برنامه جهانی غذا در سازمان ملل گزارش داد که سوءتغذیه در کودکان زیر پنج ساله ماداگاسکاری دو برابر شده است.

 

این گزارش حاکی از آن است در کنار قحطی مشکلات دیگری نظیر  بیماری بیلارزیا (بیماری منتقله از طریق آب ناشی از کرم های صاف انگلی) ، اسهال ، مالاریا و عفونت های تنفسی در میان مردم شایع شده است.

طبق آژانس غذایی سازمان ملل متحد  تعداد افراد مبتلا به گرسنگی نسبت به سال گذشته حدود 85 درصد افزایش یافته است.

 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر