تلاش برای خودکفایی در تامین روغن خوراکی

آغاز کاشت سویا در مزارع کشت و صنعت مغان

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان از آغاز کاشت دانه روغنی سویا در بیش از یک هزار هکتار از مزارع کشت و صنعت مغان در استان اردبیل خبر داد.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان از آغاز کاشت دانه روغنی سویا در بیش از یک هزار هکتار از مزارع کشت و صنعت مغان در استان اردبیل خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۴۶۵۰

به گزارش جام جم آنلاین اردبیل اسداله محسن زاده گفت: در جهت کاهش وابستگی به واردات روغن خوراکی و همچنین کنجاله سویا در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها امسال بیش از یک هزار هکتار از اراضی شرکت کشت وصنعت و دامپروری مغان به کشت محصول سویا اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان با اشاره به نقش اساسی محصول سویا در تناوب و بهبود ساختمان خاک و همچنین تأمین خوراک کارخانه‌های روغن کشی، افزود: بیش از یک هزار هکتار سویا با استفاده از رقم DPX (کتول) در برنامه کشت اول بهاره و مقدار ۵۰۰ هکتار نیز با رقم L۱۷ در برنامه کشت دوم در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از ۳۵ هکتار آن نیز کشت گردیده است.

وی در ادامه گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی و برای مقابله با تحریم ها، این شرکت به نوبه خود تلاش می‌کند، سهم خویش را در زمینه خودکفایی و تامین نیاز کشور به روغن خوراکی به مردم داشته باشد و امید است در سایه تلاش کارگران و پرسنل زحمتکش، در کنار درآمدزایی به تولید محصولاتی اقدام نماییم که نیاز ضروری کشور می‌باشد.

محسن زاده در پایان افزود: محصول سویا از نظر ویتامین‌های گروه B بسیار غنی بوده و میزان پروتئین آن یک و نیم برابر گوشت گاو می‌باشد و نقش اساسی در تغذیه انسانی دارد؛ علاوه بر این کنجاله سویا یک ماده غذایی خوش خوراک، غنی از مواد مغذی با قابلیت هضم بالا است که دارای ترکیب عالی از اسید‌های آمینه بوده و نسبت به سایر کنجاله‌های روغنی دارای فیبرکمتری است و در تغذیه گاو‌های شیری نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها