گفتگو با عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس

حمایت‌های تسلیحاتی از فلسطین منافع مسلمانان را تامین می کند

غرق شدن اسرائیل در سرزمین‌ های اشغالی

نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به مساله فلسطین کاملا هوشمندانه و راهبردی است و برگرفته از یک نگاه احساسی و شعارگونه نیست.
کد خبر: ۱۳۱۴۴۲۷

با توجه به داده‌های میدانی و سیاسی، رهبر انقلاب همواره آینده روشنی برای ملت فلسطین پیش‌بینی می‌کنند.

بر اساس همین داده‌ها، شرایط اراضی اشغالی در حال حاضر پایدار نیست. به اعتبار این‌که سه تبار مهم یهودی یعنی اشکنازی، سفاردی و فلاشا که از اتیوپی و آفریقا مهاجرت کردند به‌دلیل ناامیدی از آینده رژیم صهیونیستی در تقابل با یکدیگر قرار گرفتند و در طول یک‌سال گذشته به‌رغم برخی متغیرها و همچنین رابطه‌هایی که میان رژیم‌ های مرتجع عرب با اسرائیل صورت گرفته اما شرایط رژیم صهیونیستی اصلا مناسب نیست.

از این‌ جهت که چهار بار انتخابات زودهنگام در اراضی اشغالی صورت گرفته و هر چهار بار حزب لیکود و سایر احزاب اسرائیل نتوانستند اکثریت را به دست آورند.

این مساله نشان‌دهنده ناامیدی ساکنان اراضی اشغالی از آینده اسرائیل است. با توجه به فساد مالی رهبران رژیم صهیونیستی، وضعیت امنیتی این رژیم و مهاجرت معکوسی که از اراضی اشغالی به اروپا و آمریکا صورت گرفته، این وضعیت نشان می‌دهد آینده فلسطین اشغالی، آینده قابل‌اتکایی برای صهیونیست‌ها نیست.

به همین دلیل به نظر می‌رسد با توجه به شعارهایی که درگذشته رهبران رژیم اشغالگر قدس مبنی بر تصرف از نیل تا فرات سر می‌دادند، این شعارها رنگ‌باخته و یهودیان ساکن اراضی اشغالی به این نتیجه رسیدند که نباید آینده خود را در این سرزمین اشغال‌شده جست‌وجو کنند.

از سوی دیگر وضعیت اقتصادی به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین به جهت شرایط منطقه‌ای در مقایسه با گذشته، شرایط به‌شدت شکننده‌ای است.

وضعیت سیاسی هم به‌دلیل تقابل جریان‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی ناپایدار است. از دیگر سو در حال حاضر شاهدیم که انتفاضه‌های جدیدی در سرزمین‌های اشغالی شروع‌شده که به‌عنوان نمونه می‌توان به انتفاضه شیخ جراح و منطقه باب‌العمود قدس شرقی اشاره کرد.

همچنین افرایش قدرت و توانایی جنبش‌های جهادی فلسطین مثل حماس و ناکارآمدی گنبد آهنین در جلوگیری از موشک‌های حماس و سایر گروه‌های مقاومت، شرایط امنیتی ناپایداری را برای رژیم صهیونیستی به‌وجود آورده است.

به‌ همین دلیل، سه مساله عمده شامل ناپایداری امنیتی، ناپایداری سیاسی و ناپایداری اقتصادی موجب شده است رژیم صهیونیستی به سمت فروپاشی حرکت کند بنابراین رهبر معظم انقلاب وقتی اعلام کردند تا 25سال آینده اثری از اسرائیل باقی نخواهد ماند، مبتنی بر اعتبارات و داده‌های میدانی بود.

حسن هانی‌ زاده - کارشناس مسائل غرب آسیا / روزنامه جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها