jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۲۵۱   ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۸:۵۴

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین شامگاه پنجشنبه در مصاحبه‌ای گفت که ملت فلسطین در مبارزه با رژیم صهیونیستی متحد می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، «محمد الهندی» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت که مبارزه حول موضوع قدس باز بوده و دشمن موجودیت فلسطین را هدف قرار گرفته است.

وی که با شبکه خبری المیادین مصاحبه می‌کرد، گفت: «ملت فلسطین در خندق مبارزه متحد می‌شود».

به دلیل تداوم فشارهای شهرک‌ نشینان صهیونیست و تبانی آنها با دادگاه‌های قدس، خطر آوارگی و کوچ اجباری نزدیک به ۵۰۰ فلسطینی در قدس را که دارای ۲۸ منزل در محله شیخ جراح هستند، تهدید می‌کند.

فلسطینی‌ها به موجب توافقنامه‌ای که در سال ۱۹۶۵ میان دولت اردن و «آنروا» (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) بسته شد، مالک این زمین‌ها در قدس محسوب شده و منازل آنها توسط دولت اردن ساخته شد.

اما صهیونیست‌ها مدعی هستند زمینی که منازل فلسطینی‌ها در آن بنا شده قبلا متعلق به خانواده‌ های یهودی بوده. رژیم صهیونیستی اکنون با تبانی در دادگاه‌ های قدس توانسته این ادعای دروغ خود را به کرسی بنشاند و صدها فلسطینی با آوارگی اجباری روبرو هستند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر