jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۵۵۴   ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۹
 هشت سال گذشته، شاهد از دست دادن فرصت‌های طلایی زیادی برای رشد و شکوفایی کشور بودیم اما در چنین شرایطی، مدیران اجرایی که در طول چند سال گذشته، بالاترین مسؤولیت‌ها و همچنین منابع و امکانات کشور را در دست داشتند به جای این‌که مسؤولیت خود را در زمینه وظایف و تکالیفشان بپذیرند، تلاش دارند چالش‌ها و مشکلات را به گردن دیگران بیندازند. طبعا این مساله به هیچ‌وجه مورد پذیرش ملت ایران نخواهد بود و این رویکردها نشان از فرار از پاسخگویی دارد. ابتدای دولت آقای روحانی، وقتی ایشان و همکارانشان در معرض پرسش‌هایی درباره مشکلات و معضلات کشور قرار می‌گرفتند پاسخ دولت این بود که مشکلات و چالش‌ها مربوط به دولت قبلی است. این در حالی است که این نوع رفتار ناشی از بی‌تعهدی و فرار مسؤولان دولتی و اجرایی از مسؤولیت‌هایشان بود. اکنون که در پایان مسؤولیت دولت آقای روحانی و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 قرار داریم برخی مسؤولان از جمله آقایان جهانگیری تلاش می‌کنند برای فرار از پاسخگویی در انتخابات پیش رو و از طریق فرافکنی برای جریان خود مقبولیت کسب کنند.  قاعدتا مردم ما هوشمندند و تحولات و رویدادها و مسائل را رصد می‌کنند و در پی آن به قضاوت می‌نشینند. در چنین شرایطی نوع نگاه، تفکر و رویکردی از سوی مقامات دولتی و اجرایی نسبت به معضلات و مشکلات کشور اتخاذ شده است که برای مردم قابل‌پذیرش نیست. هشت سال عمر دولت آقای روحانی صرف این شد که آنها چشم به عملکرد دشمنان جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و در قالب مذاکرات با غرب تلاش کنند مسائل و مشکلات کشور را حل کنند.  این رویکرد و نگاه به خارج در حالی صورت گرفت که ما از فرصت‌ها و امکانات خوبی در کشور برخوردار بودیم و همچنین نیروی جوان و متخصص ما پای کار بود. ما با تکیه بر توانمندی‌های داخلی می‌توانستیم کشور را به‌درستی در مسیر پیشرفت و ترقی هدایت کنیم اما این فرصت‌ها به‌واسطه مدیریت ناکارآمد دو دوره ریاست‌جمهوری دولت تدبیر و مدیران اجرایی تبدیل به فرصت‌سوزی شد و این ضعف به طور کامل برای مردم آگاه ایران آشکار است و نمی‌توان به واسطه این فرافکنی‌ها و فرار از پاسخگویی ذهن مردم را نسبت به این عملکرد ضعیف منحرف کرد.
 

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر