jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۳۱۶۳   ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۲

منگشتی امیریان قهرمان اسبق وزنه برداری آسیا و پیشکسوت ارزنده وزنه برداری کشور دار فانی را وداع گفت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، منگشتی امیریان که متولد سال ۱۳۱۸ در هفتکل استان خوزستان بود، صبح امروز در سن ۸۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.

او در سال ۱۳۳۷ و ۱۳۳۸ به عنوان قهرمانی ایران رسید و در سال ۱۳۳۹ نیز با پشت سر گذاشتن وزنه بردار ایرانی و رقیب اصلی خود، در نهایت توانست به اردوی تیم‌ملی راه پیدا کند و به عضویت تیم‌ملی دربیاید. 

مرحوم منگشتی امیریان، اولین نفری بود که راه المپیک و همچنین مسابقات جهانی و آسیایی را به استان خوزستان باز کرد. پس از او نیز علیرضا کاظمی‌نژاد توانست در رده نوجوانان قهرمان المپیک شود و بعد هم نواب نصیرشلال در رده سنی بزرگسالان صاحب نشان نقره المپیک شد. امیریان در سال ۱۹۶۰ میلادی در المپیک رم شرکت کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر