jamejamonline
کرمان کد خبر: ۱۳۱۲۲۷۲   ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۷:۵۱

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در زمینه برگزاری مراسم شب های قدر و نماز عید فطر مصوب شده در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل ها از جمله فاصله گذاری و زدن ماسک برگزار می شود و در شهرهای نارنجی و قرمز صرفا در فضای باز و زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت و با رعایت فاصله گذاری باشد.

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ محمدصادق بصیری،در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: امروز در ستاد ملی کرونا اعلام شد نوع جدیدی از ویروس کرونا در هند شناسائی شده و به دلیل نزدیکی و ارتباط هند با مرز شرقی کشور ما، استان های شرقی باید آمادگی لازم را برای کنترل مبادی ورودی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمان 8 شهرستان سیرجان، شهربابک، کرمان، زرند، رفسنجان، بافت، کهنوج و جیرفت دارای وضعیت قرمز، 7 شهرستان انار، بردسیر، بم، رودبار جنوب، کوهبنان، منوجان و نرماشیر در وضعیت نارنجی و 8  شهرستان ارزوئیه، رابر، راور، ریگان، عنبرآباد، فاریاب، قلعه گنج و فهرج نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند افزود:تغییر وضعیت جیرفت و کهنوج از نارنجی به قرمز نگرانی را در شهرستان های جنوبی افزایش داده و باید حساس تر باشیم.

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا در هفته گذشته مبنی بر تشدید نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی و تشکیل روزانه جلسات ستاد استانی تصریح کرد: هر روز با رویکرد منطقه ای ستاد استانی تشکیل شده است.

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا در ادامه با اشاره به مصوبات ستاد کرونا بیان کرد: کادر اجرایی مدارس در مناطق قرمز و نارنجی برای کارهای آموزشی حداکثر باید سه نفر حضور داشته باشند.

وی افزود: در زمینه برگزاری مراسم شب های قدر و نماز عید فطر مصوب شده در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل ها از جمله فاصله گذاری و زدن ماسک برگزار می شود و در شهرهای نارنجی و قرمز صرفا در فضای باز و زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت و با رعایت فاصله گذاری باشد.

بصیری، با بیان اینکه با توجه به اینکه منع تردد شبانه همچنان برقرار است، در شب های قدر در سطح شهرها این منع تردد برداشته می شود، گفت: برگزاری نماز عید فطر نیز مانند مراسم شب های قدر در شهرهای دارای وضعیت های زرد و آبی و قرمز و نارنجی خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز در ستاد کرونا اعلام شد هفته آینده طرحی برای تسهیلات در نظر گرفته شده برای اصناف ارائه می شود گفت: کرمان جزو استان های برتر در تمکین اصناف و مردم معادل 81 درصد در محدودیت های اخیر کرونایی بوده است.

وی افزود: میزان استفاده از ماسک در کشور 63 درصد و در استان کرمان 65 درصد است که باید بیش از این باشد.

بصیری تصریح کرد: وضعیت ما در رعایت پروتکل ها نسبت به میانگین کشور نسبتا بهتر است و با توجه به ویروس جدید هندی کار باید با دقت و جدیت بیشتری صورت گیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: