jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۱۴۱   ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۷:۴۶

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران:

طوفان در پایتخت حادثه جانی نداشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: وزش طوفان در پایتخت حادثه جانی نداشت و خسارت‌های مالی جزئی بود.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، جلال ملکی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: طوفانی که چند لحظه پیش در پایتخت رخ داد، مانند حوادث دیگری بود که در طوفان‌ها رخ می‌دهد؛ مواردی همچون افتادن درختان، رها شدن کابل برق، افتادن سنگ نما و مصالح ساختمانی در ساختمان‌های در حال احداث که به ایستگاه‌های آتش نشانی اعلام شد.

وی افزود: در خزانه بخارایی یک مورد سقوط درخت گزارش شد که به گفته اهالی؛ یک نفر مصدوم شده که قبل از رسیدن آتش نشانی به سر صحنه خودش محل را ترک کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در این طوفان خسارت جانی نداشتیم و خسارت‌های مالی جزئی اتفاق افتاد؛ اما از شهروندان می‌خواهیم در این روز‌ها که ظرف چند دقیقه، تغییرات جوی بوجود می‌آید در صورت امکان بیرون از خانه نباشند یا اگر بیرون از خانه هستند از مکان‌هایی که احتمال سقوط اجسام، سنگ‌های بنا و مصالح ساختمانی وجود دارد، فاصله بگیرند و زیر درختان نیز تردد نکنند و جان پناه مناسب انتخاب کنند.

ملکی تصریح کرد: همچنین اگر کسانی در دشت‌های باز و تپه‌ها حضور دارند، در این زمان حتماً یک جان پناه مناسب پیدا کنند، چون احتمال رعد و برق و صاعقه وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که در بستر و حریم رودخانه برای تفریح اسکان می‌یابند، حتماً در این زمان‌ها از رودخانه‌ها فاصله بگیرند، چون احتمال بارش باران شدید لحظه‌ای در روز‌های بهاری وجود دارد و باران شدید از ارتفاعات سریع به حریم رودخانه می‌آید که جان شهروندان را تهدید می‌کند، ناگفته نماند در سال‌های گذشته تلفات جانی در حریم و بستر رودخانه‌ها بر اثر باران‌های بهاری داشته ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر