jamejamonline
آذربایجان غربی کد خبر: ۱۳۱۲۱۰۸   ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۹:۱۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی

هنوز تا عبور از پیک چهارم فاصله زیادی داریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها نشان می‌دهد با ادامه این رویه تا پشت سرگذاری پیک چهارم فاصله زیادی داریم.

به گزارش جام جم آنلاین آذربایجان غربی؛ جواد آقازاده در خصوص روند بیماری کرونا در استان، گفت: هم چنان موج چهارم بیماری کرونا با تاخت این ویروس جهش یافته میهمان ناخوانده خانواده‌های آذربایجان غربی است و با ادامه روند صعودی مبتلایان و بیماران بستری و فوتی سبب شده تا تمامی شهرستان‌های این استان به جز دو شهرستان در وضعیت قرمز به سر برند.
وی افزود: میانگین تعداد فوتی‌های استان در روز طی دو هفته گذشته برابر 7 نفر بود که این میزان با افزایش 2.5 برابری به 18 نفر رسیده است.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی  ادامه داد: متاسفانه باور اکثر مردم این است که ما پیک چهارم را پشت سر گذاشته‌ایم اما افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها نشان می‌دهد با ادامه این رویه تا پشت سرگذاری پیک چهارم فاصله زیادی داریم.
* افزایش 74 درصدی میزان بستری افراد جوان و میانسال در آذربایجان غربی
وی در ادامه ضمن اشاره به افزایش میزان بستری افراد جوان و میانسال، تصریح کرد: مدت زمان بستری تا انتقال به بخش آی سی یو در بیماران کرونایی استان کاهش یافته و همچنین میزان بستری افراد جوان و میانسال نیز به 74 درصد افزایش پیدا کرده است.
آقازاده اضافه کرد: از مجموع 17 شهرستان آذربایجان غربی تنها دو شهرستان اشنویه و سردشت در وضعیت نارنجی قرار دارند و مابقی 15 شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: تعداد مبتلایان روزانه همچنان بیش از هزار نفر را شامل می‌شود و متاسفانه تعداد افرادی که بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند به 18 نفر رسیده و با موارد جدید فوتی تعداد کل فوتی‌های کرونا در آذربایجان غربی به 4 هزار و 51  نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی عنوان کرد: شهرستان‌های ارومیه، خوی و میاندوآب بیشترین تعداد مبتلایان را در 24 ساعت گذشته به خود اختصاص داده‌اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: