jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۷۶۰   ۳۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۲۶

در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد:

شتابدهی به حوزه بورس،بانک و بیمه

شتابدهنده تخصصی صحرا به عنوان یکی از شتابدهنده های مستقر در پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی برای توسعه بازارهای مالی کشور، اکوسیستمی فراهم آورده است تا استارت‌آپ‌ها، منتورها و مشاوران، شرکت‌های بزرگ و تخصصی و سرمایه‌گذاران گرد هم آیند تا با هم‌افزایی و مشارکت در این اکوسیستم، فضای مناسبی برای رشد و توسعه کسب‌وکار استارت‌ آپ‌ ها فراهم نمایند.

به گزارش جام جم آنلاین از دانشگاه شهید بهشتی، این شتابدهنده اولین فراخوان جذب ایده‌ها و استارتاپ‌ های فین‌ تک در حوزه بورس، بانک و بیمه  خود را اعلام کرده و علاقمندان تا 15 اردیبهشت 1400 مهلت دارند تا طرح های خود را ارسال نمایند.

شتابدهنده تخصصی صحرا در اکوسیستم حمایتی خود فضای فیزیکی کاری، سرمایه اولیه، مشاوره کسب و کار، همکاری و مدیریت تیم ها، تجاری سازی و سرمایه گذاری نهایی بر اساس مدل های رایج نحوه جبران خدمات را به شرکت های استارتاپ ارائه می دهد.

مراحل پیش شتابدهی،شتابدهی و پسا شتابدهی این شتابنده مستقر در پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی شامل موارد زیر میشود:

  • ثبت درخوایت پذیرش در سایت https://startup.esahra.ir/home و یا ارسال خلاصه طرح و تیم استارتاپ به آدرس accelerator@esahra.ir
  • بررسی طرح ها توسط کمیته های ارزیاب
  • مصاحبه حضوری و آغاز پیش شتابدهی (تخصیص فضای کاری، مشاوره و منتورینگ)
  • فرایند شتابدهی (تخصیص سرمایه اولیه،کمک به مدیریت طرح ، تیم سازی، کسب مجوزهای اولیه، دسترسی به API های بازارهای مالی، محصول اولیه)
  • فرایند پساشتابدهی (معرفی محصول به شرکت های زیر مجموعه و شرکاء تجاری، ثبت شرکت و تسهیم سهام، تبلیغات و پشتیبانی محصول)
  • تجاری سازی (کمک به رشد و توسعه شرکت، ساختار سازی،امور مالی و حسابداری،امور حقوقی)

حوزه اصلی شتابدهنده تخصصی صحرا بورس، بانک و بیمه است و با استارتاپ های حوزه فین تک در بخش های وام دادن،بانکـــــــداری،مشاوره مالی،امور بیمه، سرمایه گذاری،خدمات پرداخت،تسهیل معاملات در بازار سرمایه،انتقال پول و ارزهای رمزگذاری شده  فعالیت می کند.

کارگزاری ها،بانک ها،بیمه ها،صرافی،لیزینگ،مشاوره سرمایه گذاری،رتبه بندی و سبدگردانی  از جمله صنایع مختلف مالی هستند که با این شتابدهنده همکاری می کنند .

 

 

شتابدهی به حوزه بورس،بانک و بیمه

 

 

گفتنی است بهره گیری از فناوری های نوین برای بهبود خدمات در بخش های مالی یعنی فین تک ها، منجر به بهبود کیفیت این نوع خدمات در کشورهای مختلف شده است. این فناوری ها می توانند نقش بسیار مهمی در بازارهای مالی و پولی ایفا کنند.

فین تک ها در حوزه های مختلفی چون وام دادن، بانک داری، مشـــاوره مالی، امور بیمه، سرمایه گذاری، خدمات پرداخت، تسهیل معاملات در بازار سرمایه، انتقال پول و ارزهای رمزگذاری شده کاربرد دارند. حوزه های توسعه فین تک وابسته به جغرافیا بوده و در هر کشور بر اساس قوانین و مقررات متفاوت است. در ایران حوزه فناوری های نوین مالی هم مانند سایر حوزه های خدماتی نیازمند توجه است. چرا که راه نرفته زیادی باقیست و عدم توسعه این بخش تبعات گســـترده ای برای توسعه سایر کسب و کارها دارد. بهبود خدمات مالی در حقیقت عامل ارتقای خدمات سایر کسب و کارها اســـت لذا بهره مندی از فین تک ها نه تنها برای خود صنعت مالی مفید است بلکه باعث هم افزایی سایر صنایع با دنیای مجازی خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو