jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۰۶۲   ۲۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۸

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی:

رایزنی‌ های برجامی در وین ادامه دارد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی امروز (جمعه) از ادامه نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در وین در غالب رایزنی‌های غیر رسمی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که کشورش را در گفتگوهای برجامی در این شهر نمایندگی می‌کند، در توییتی از ادامه نشست دیروز کمیسیون مشترک برجام در غالب رایزنی‌های غیر رسمی خبر داد.

وی در این خصوص نوشت: کمیسیون مشترک برجام کار خود را امروز در وین از طریق رایزنی‌های غیررسمی در شکل‌های مختلف ادامه می‌دهد. هیأت‌ها (گزارش) مشارکت‌های انجام داده در زمینه لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای را ارائه می‌کنند.

به گزارش فارس، رایزنی‌های تیم مذاکره‌‌کننده ایرانی و اعضای ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) و اتحادیه اروپا همچنان در وین در جریان است. همچنین قرار است امروز گفت‌وگوهای فنی به صورت دو و چندجانبه در سطوح مختلف بین طرف‌ها ادامه یابد.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت‌وگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم ها و مسائل هسته‌ای، ادامه یابد. نتایج نشست‌های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می‌شود.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره‌کننده کشورمان سه شنبه ۲۴ فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه ۲۵ فروردین در وین برگزار شود که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشست در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین در پایان این نشست آن را بسیار جدی و چالشی خواند و بار دیگر بر رفع همه تحریم ها تأکید کرد و گفت اروپایی‌ها باید در مذاکرات جدیت نشان دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها