jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۰۵۸   ۲۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۲:۳۲

مطالعات جدید نشان می‌دهد؛

درمان سرطان با داروی قدیمی دیابت

مطالعات جدید نشان می‌دهد داروی قدیمی درمان دیابت که فن فورمین نام دارد، می‌تواند به عنوان یک داروی مکمل برای ایمونوتراپی سرطان مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش جام جم آنلاین، داروی فن فورمین عملکری شبیه داروی متفوریمن دارد و برای کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات جدید نشان می‌دهد این دارو در ترکیب با داروهای ایمونوتراپی در درمان سرطان موثر است.

نتایج استفاده از داروی متفوریمن در درمان سرطان موفقیت‌آمیز گزارش نشده است؛ ولی محققان احتمال می‌دهند داروی فن فورمین در درمان سرطان موفقیت آمیز باشد.

مطالعات قبلی نشان داد این دارو می‌تواند دارای خواص ضدتومور باشد و در ترکیب با داروهای سرطان یا به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد.

نتایج آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد داروی فن فورمین بر افزایش کارایی مهارکننده‌های BRAF در سرکوب فرآیند تکثیر سلول‌های جهش‌یافته ملانوم و سرکوب رشد تومور موثر هستند.

ملانوم شایع‌ترین نوع سرطان پوست است و محققان امیدوارند با استفاده از این روش به درمان موثری دست یابند.

داروی فن فورمین در حال حاضر برای پتانسیل‌های مختلفی از جمله کاهش زوال شناختی و افزایش طول عمر مورد آزمایش قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو