منابع میدانی به المیادین اعلام کردند که درگیری‌های شدیدی میان نیروهای منصور هادی و ائتلاف سعودی و حزب الاصلاح در مارب یمن جریان دارد و اینکه بر اثر این درگیری‌ها شماری کشته و زخمی شده‌اند.
کد خبر: ۱۳۱۱۰۳۵

به گزارش جام جم آنلاین، منابع میدانی به المیادین اعلام کردند که درگیری‌های شدیدی میان نیروهای هادی و ائتلاف سعودی و حزب الاصلاح در مارب یمن جریان دارد و اینکه بر اثر این درگیری‌ها شماری از نیروهای عبد ربه منصور هادی و ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

گزارش‌های منتشره از سوی مرکز اطلاع‌رسانی استان مأرب حاکی از این است که عناصر الاصلاح، سوخت مورد نیاز نیروگاه های برق را تأمین نمی‌کنند و در این زمینه ناتوان هستند و این در حالی است که گرمای شدید همزمان با ماه رمضان، ساکنان را آزار می‌دهد و آنها از این شرایط رنج می‌برند.

به گزارش این مرکز، شبه نظامیان حزب الاصلاح همچنین خط ارتباطی ایستگاه پمپاژ نفت «صافر» واقع در شرق مأرب با مرکز این شهر را قطع کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند محموله‌های سوخت وارد شهر شوند.

بنا بر این گزارش، عناصر حزب الاصلاح روزانه حدود ۴۰ هزار بشکه نفت را از صافر سرقت می‌کنند و در بازار سیاه به فروش می‌رسانند ولی اجازه نمی‌دهند مردم این استان از منابع نفتی خود استفاده کنند.

نیروهای حزب الاصلاح از دولت هادی و سلطان العراده استاندار دست نشانده این دولت خواستند که یکی از فرزندان آنها که از چند ماه قبل از سوی ائتلاف سعودی ربوده شده است را آزاد کنند.

قطع برق و عدم ارائه خدمات در استان مأرب باعث خشم مردمی گسترده در این استان شده است. مناطق تحت تسط دولت مستعفی در مأرب، شاهد گرانی بیش از حد است که مشکلات بسیاری برای مردم این مناطق به همراه داشته است.

المیادین گزارش داد: ساکنان مأرب به سرنوشت نیروگاه گاز مارب که همه برق یمن را تامین می‌کرد اشاره کردند که چگونه حزب الاصلاح آن‌ را از کار انداخت و ملت یمن و به ویژه ساکنان مأرب از برق محروم کرد.

شبکه المیادین به ناتوانی دولت عبد ربه منصور هادی از وصل کردن جریان برق در مأرب و گرانی سرسام‌آوری که رنج شهروندان را دو چندان می‌کند، اشاره کرد.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها