title
وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی در سفر به همدان هشدار داد: پیش‌بینی این است که هفته بعد باید شاهد افزایش بیماران کرونای در کشور باشیم که نتیجه سفر‌ها، دور‌همی‌ها و غیره در نوروز است.
کد خبر: ۱۳۱۰۹۹۳

وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی در سفر به همدان هشدار داد: پیش‌بینی این است که هفته بعد باید شاهد افزایش بیماران کرونای در کشور باشیم که نتیجه سفر‌ها، دور‌همی‌ها و غیره در نوروز است.

جام‌جم آنلاین همدان؛ دکتر سعید نمکی در سفر به همدان به آمار یک هزار و 450 نفر بستری مبتلابه کرونا استان اشاره کرد و گفت: کادر درمانی کشور در همه حوزه‌‌ها بیش از یک سال شبانه‌روز درگیر ارائه خدمات بهداشتی به مردم هستند.

وی با قدردانی از مدیریت مناسب بیماری کرونا در استان همدان، ادامه داد: مدیریت مدبرانه این بیماری در کشور موجب شده برخی تصور کنند وزارت بهداشت در این حوزه خدماتی ارائه نمی‌دهد و امور خود را در این حوزه با جادو و جمبل پیش ‌می‌برد این‌طور نیست شبانه‌روز همکارانم خدمات پیشگیری و درمان را در دستور کاردارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی مؤید این تلاش خالصانه را محرومیت‌ها، شهید شدن کادر درمان و غیره دانست و افزود: انسانی‌هایی در این شرایط از دست رفتند که جایگزینی ندارد و این تجربه تلخی و دردناکی برای حوزه درمان کشور است؛ اما حوزه درمان و پیشگیری کشور با تمام توان و تدبیر تخصصی و فنی خود در خدمت مردم است و اجازه نمی‌دهد این ویروس ایران را مغلوب کند. هرچند این شرایط را پیش از عید نیز پیش‌بینی کرده و هشدار داده بودیم.

دکتر نمکی اظهار کرد: استان همدان شب عید فقط ۷ بیمار داشت و اکنون ۱۴۵۲ بیمار کرونایی دارد آنچه امروز با آن مواجه هستیم موج رو به افزایش شدید کرونا در کشور است به همین دلیل قطعا هفته بعد وضع بدتری از امروز خواهیم داشت؛ هفته پیش نیز درباره ایجاد این شرایط هشدار دادیم.

وزیر بهداشت و درمان تأکید کرد: باید با تشکیل کمیته پیگیری بیماران کرونایی ترخیص شده، وضعیت آنان بعد از ترخیص نیر رصد شده و تحت نظر باشند تا منجر به ادامه روند بیماری فرد ترخیصی نشده و وی فوت نکند.

دکتر نمکی گفت: باید با تدبیر بیماران پذیرش شوند و هیچ مریضی در مسیر مرگ قرار نگیرد، اکنون در شرایط به پایان رساندن واکسیناسیون کادر درمان هستیم و سپس اولویت‌های بعدی اجرا خواهد شد، در ماه‌های پیش‌رو مانند اردیبهشت و خرداد قطعا وضعیت مناسبت‌تری به لحاظ تامین واکسن خواهیم داشت و روسیاهی به کسانی می‌ماند که به دنبال ایجاد نگرانی در مردم هستند.

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها