jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۸۹۱   ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۵۷

بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله پزشکی لنست منتشر شد، یک نوع بسیار مسری کووید ۱۹ که برای اولین بار در انگلیس شناسایی شد، باعث بیماری شدیدتر در بیماران بستری نمی‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله پزشکی لنست منتشر شد، یک نوع بسیار مسری کووید ۱۹ که برای اولین بار در انگلیس شناسایی شد، باعث بیماری شدیدتری در بیماران بستری نمی‌شود.

این سویه که با نام «B.۱.۱.۷» شناخته می‌شود، اواخر سال گذشته در انگلیس شناسایی شد و طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، به رایج ترین سویه در ایالات متحده تبدیل شده است. B.۱.۱.۷ همچنین سویه ویروسی غالب در اکثر مناطق اروپا است و مطالعات قبلی نشان داده بود که احتمال مرگ نسبت به انواع طبیعی آن بیشتر است.

این مطالعه گروهی از ۴۹۶ بیمار کووید ۱۹ را که در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال گذشته در بیمارستان‌ های انگلیس پذیرفته شده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و نتایج بیماران آلوده به B.۱.۱.۷ یا انواع دیگر را مقایسه کرد.

محققان هیچ تفاوتی در خطرات بیماری شدید، مرگ یا سایر نتایج بالینی در بیماران با B.۱.۱.۷ و سایر گزینه‌ها مشاهده نکردند.

محققان در این مطالعه گفتند: «داده‌های ما، در چارچوب و محدودیت‌های یک مطالعه در دنیای واقعی، اطمینان اولیه را به وجود می‌آورد که شدت بیماران بستری با نوع B.۱.۱.۷ تفاوت چشمگیری با شدت بیماری در سایر گونه‌ها ندارد».

کارشناسان دیگری باور دارند «یافته‌هایی که بیانگر این است که عفونت B.۱.۱.۷ باعث افزایش خطر بیماری شدید و مرگ و میر در این گروه پرخطر نیست، اطمینان بخش است اما در مطالعات بزرگتر نیاز به تأیید بیشتر دارد».

یک مطالعه جداگانه که در مجله پزشکی «Lancet Public Health» منتشر شده است، نشان داد که واکسن‌ها احتمالاً در برابر نوع انگلیس موثر هستند.

به گفته دانشمندان انگلیسی، نوع انگلیسی ویروس کرونا حدود ۴۰-۷۰ درصد بیشتر از انواع قبلی قدرت انتقال دارد.

این مطالعات همچنین یافته‌های قبلی را تأیید می‌کند که B.۱.۱.۷ مسری‌تر از اناوع دیگر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو